• Головна
  • Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?
22:00, 4 вересня 2018 р.

Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?

Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?

У цей же момент ваші смартфони можуть за вами шпигувати та використовувати ваші персональні дані.

Чому не варто завантажувати все фотододатку поспіль і навіщо зберігати кредитку подалі від мобільного - розбираємо в цьому огляді.

Адже більшість людей не має ні найменшого поняття, що їх улюблений смартфон вміє:

1. Розпізнавати, що ви друкуєте на комп'ютері

Таємниця листування вже давно не таємниця. Навіть, якщо ви старанно підчищати всю історію на домашньому комп'ютері і видаляєте провокаційні повідомлення з соцмереж, їх зміст може бути все ще відомим смартфону. Особливо, якщо ви, як і більшість людей, постійно залишається без нагляду протягом столі поруч з комп'ютером, пише Знай.ua. 

Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?, фото-1

Ніякого банального "прослуховування", все куди витонченіше: достатньо всього лише підсадити в пристрій маленький вірус, який отримає доступ до акселерометру. А просунутий алгоритм розрахує, яким кнопкам на клавіатурі відповідає кожна вібрація. Точність розпізнавання тексту - вище 80%. І добре, якщо ця інформація потрапить в руки всього лише ревнивою другої половинки. Так що краще завжди залишати телефон подалі від комп'ютера.

2. "Зливати" дані вашої кредитної картки через WI-FI

Вирішили зайнятися онлайн-шопінгом, сидячи десь у затишній кав'ярні? Не краща ідея. Серйозно, навіть мобільний рахунок краще не поповнювати. У всякому разі, використовуючи громадський WI-FI. Тому що всі паролі-явки з вашого смартфона можуть потрапити в руки грамотного адміністратора бездротової мережі. Безкоштовний інтернет - річ, звичайно, хороша. Але якщо можете обійтися без нього, то краще так і зробити.

3. А заодно "безконтактно" красти дані чужих банківських карток

Зберігайте гроші в ощадній касі, а банківську карту - в найглибшому кутку сумки і в гаманці з товстої шкіри. А краще відразу зі свинцю або хоча б фольги. Жарт. Але що не привід для гумору, так це смартфони з NFC, які потенційно можуть відсканувати всі дані з чужої платіжної картки.

Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?, фото-2

Достатньо всього лише "випадково" притулитися до людини в метро або штовхнути його на вулиці. Пари секунд на близькій відстані буде достатньо, щоб смартфон-"сканер" зняв всі дані на картці, яка лежить у жертви в кишені.

4. Робити шпигунські фотографії без вашого відома

Обережніше з додатками для фото: деякі з них можуть стати причиною пограбування. Отримавши доступ до камери, найбільш просунуті з "шпигунських" програм можуть робити докладні знімки без вашого відома, об'єднуючи їх в панорами і навіть 3D-карти, а після відправляти в стороннє хмарне сховище.

5. Викачувати ваші особисті дані і фотографії через "фальшиві" зарядні пристрої

Розряджений смартфон - трагедія 21-го століття. Особливо, якщо батарея зрадницьки "сіла" під час цікавої екскурсії або довгої-нудною поїздки в громадському транспорті. В цьому випадку виявити безкоштовну "суспільну" зарядку десь в кафе або на вокзалі здасться просто подарунком небес. Але не поспішайте радіти.

Смартфони-шпигуни: що "вміє" ваш телефон і чому працює проти вас?, фото-3

Нині на ринку з'явилося чимало "фальшивих" зарядних пристроїв для смартфонів. Ні, зі своїм прямим обов'язком вони теж справляються. Але з кожним новим відсотком батареї непомітно викачує з смарта особисті дані, включаючи чати і всю колекцію селфі у ванній. Так що будьте обережні і не підключайте телефон до першого ліпшого шнуру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#смартфон #телефон #дані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...