• Головна
  • Приватні електростанції: прогнози вчених на 2030
Новини компаній
11:08, 5 вересня 2018 р.

Приватні електростанції: прогнози вчених на 2030

Новини компаній
Приватні електростанції: прогнози вчених на 2030

Сонячна енергетика продовжує підкорювати світ, разом з тим демонструючи показники зростання, які ще 10 років тому видавалися фантастичними та неправдоподібними. Наглядно продемонструвати процес зростання можна цифрами: так потужності сонячної енергетики протягом 10 років зросли з 3 ГВт до 300 ГВт. Варто додати, що жодна технологія не може похвалитися такими темпами росту.

Що ж чекає сонячну енергетику в майбутньому і як будуть виглядати сонячні електростанції через 30 років?

Головним аргументом, на користь розвитку сонячної енергетики у майбутньому є величезний потенціал цього невичерпного й безкоштовного джерела енергії, а також стрімкий розвиток технологій в цьому напрямку. Можливо, встановлення сонячних панелей не є найдешевшим задоволенням, однак їх ціна постійно знижується. Оптимізму додають і цифри, які свідчать про зменшення вартості технологій на 75% починаючи з 2009 року.

Прогнози, які свідчать про стрімкий розвиток сонячних електростанцій до 2030 року мають наукове підґрунтя. Так, міжнародна група вчених у науковому журналі Scienceопублікувала свої прогнози. Згідно яких, до 2030 року планується наростити потужність сонячних електростанцій до 10000 ГВт або 5-10 ТВт.

Сонячні панелі – амбітні плани на майбутнє

Однак, такі прогнози здійснюються з розрахунком подальшого розвитку технологій, які використовуються для будівництва сонячних електростанцій.

Вже сьогодні у науковців є власні способи, які допоможуть підвищити ефективність сонячних батарей вже незабаром:

§Двосторонні сонячні батареї

§Батареї, які працюють цілодобово

§Сонячні панелі з графеновим шаром, які отримують енергію від дощу

Крім цього планується надалі підвищувати ефективність традиційних панелей, а також знижувати їх собівартість. Існують амбітні плани постачати сонячні батареї в країни третього світу, в якості економічної підтримки.

Майбутнє сонячної енергетики у різних країнах світу

Попри суперечливі прогнози вже зараз стає зрозуміло, що частка сонячної енергетики в загальному виробництві електроенергії буде тільки зростати. Саудівська Аравія планує в найближчі 10 років запустити сонячних електростанцій потужністю близько 1ТВт. Китай до 2020 року планує виробляти понад 150 ГВт сонячної енергії, а Індія хоче наблизитися до відмітки 100 ГВт. За прогнозами аналітиків SolarPowerEurope, потужність сонячних електростанцій у 2020 році досягне 500 ГВт.

Загальна тенденція така, що за прогнозами вчених до 2030 року майже половина енергії у світі буде вироблена відновлювальними джерелами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...