• Головна
  • Уперше в Чернівцях підлітку встановили імплантаційний порт для переливання крові без уколів
12:02, 5 вересня 2018 р.

Уперше в Чернівцях підлітку встановили імплантаційний порт для переливання крові без уколів

Уперше в Чернівцях підлітку встановили імплантаційний порт для переливання крові без уколів

16-річний буковинець від народження хворіє на важку недугу – апластичну анемію. З дитинства щомісяця хлопець приїжджає до лікарні на переливання крові та її компонентів. А значить – терпить постійні уколи і біль.

Днями чернівецькі лікарі встановили йому імплантаційний порт для проведення всіх необхідних переливань. А це значить, що юнак може забути про пункції вен на найближчих 5 років.

- Переливання крові, які постійно доводилося терпіти нашому пацієнту, як правило, проводяться через центральні вени – яремну або підключичну. Мушу констатувати: процедура ця не надто приємна, а тим паче – для дитини, - розповів асс Микола Хома, завідувач хірургічного відділення Чернівецької міської дитячої лікарні. – Коли ж з`явилася можливість встановити спеціальний імплант, через який можна буде виконувати щомісячні маніпуляції, звісно, треба було це робити.

Досі імплантаційні порти встановлювали лише дорослим у Чернівецькому онкологічному диспансері. Методикою виконання цієї міні-операції володіє лікар-анестезіолог Іван Візнюк. Саме його запросили встановлювати порт дитині.

- Імплантаційний порт підшивається підшкірно. Це невеличкий – схожий на ґудзик – апарат, катетер якого заводиться безпосередньо в центральну вену, - розповів Іван Візнюк, лікар-анестезіолог Чернівецького обласного онкодиспансеру. – Таким чином, протягом 5-7 років пацієнт отримує ліки безпосередньо через катетер і не страждає від постійних проколів вен.

Сама процедура встановлення порту триває 40-50 хвилин і проводиться в умовах операційної під місцевим знеболенням. Оскільки пацієнт – дитина, операцію проводили на базі Чернівецької міської дитячої лікарні. Того ж дня пацієнта відпустили додому.

- Тепер головне – раз на шість тижнів промивати порт. Він анітрохи не заважає вести активний спосіб життя: із ним можна плавати, займатися спортом, танцювати тощо, - продовжує Іван Візнюк. – Вдячний моїм колегам – медикам дитячої лікарні – за допомогу. Розуміємо, що застосування таких імплантаційних портів саме у лікуванні дітей, які потребують тривалої хіміо-, антибіотико- чи противірусної терапії – дуже важливе. Так є можливість уникнути пункцій вен і дискомфорту.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #Імплантаційний_порт #підліток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...