22:09, 14 вересня 2018 р.
Надійне джерело
Чи можна подобатися усім?
З одного боку, ми часто говоримо: я не червонець, щоб усім подобатися. З іншого – засмучуємося, якщо хтось демонструє зневагу, зарозумілість чи погане ставлення. Так чи можна подобатися всім, і, головне, чи варто це робити?
Змінюватися: варто чи ні?
Перше і головне правило, яке важливо зрозуміти і усвідомити: подобатися іншим людям – не означає приносити в жертву власну особистість, змінюючи себе, щоб догодити оточенню. Кожна людина унікальна, і той неповторний "код", який ми отримали від природи та батьків, а через них і від свого роду, потрібно берегти. Не варто робити його розмінною монетою заради досягнення життєвої – навіть дуже важливої – мети. До того ж, змінюючись щоразу, коли потрібно підлаштуватися під людину, від якої залежить вирішення того чи того важливого для вас питання, можна геть втратити свою особистість.
Поспішайте робити добро
Найшляхетніший спосіб сподобатися людям, допомагати їм. І не варто думати, що благодійність доля багатих людей, тому що у них є на це кошти. Допомога може бути різною, і вона необов'язково повинна бути грошовою. Є багато інших способів зробити добру справу: можна влаштувати дівчинку, яка мріє про кар'єру телеведучої, на один з телевізійних каналів, прийти на допомогу сусідці, квартиру якої залили недбайливі мешканці з верхнього поверху, і навіть, вибачте за банальність, перевести бабусю через вулицю.
До речі, з грошима, які можна пожертвувати на користь нужденних, теж все набагато простіше, ніж здається. Багато хто вважає: якщо вони не можуть перерахувати людині, що опинилася в біді, велику суму грошей, то і намагатися не варто. Але іноді навіть десять гривень можуть комусь допомогти, особливо якщо кожен з нас віддасть йому ці гроші – в результаті може зібратися непогана сума, яка дасть можливість вирішити проблему.
Без каменя за пазухою
Людям подобаються ті, у кого немає каменя за пазухою – ті, хто не засуджує людей за очі, не заздрить, не бере участь у інтриги і змови, не втручається в конфлікти як третя сторона. Нам неприємно спілкуватися з тими, хто в обличчя говорить компліменти, а варто нам відвернутися, бреше або обговорює і засуджує нас, так навіщо чинити так стосовно інших людей? Якщо ви вважаєте, що ваш друг чи знайомий не має рації, знайдіть у собі мужність сказати йому про це прямо, але в жодному разі не робіть цього за його спиною.
До речі, бажання потеревенити про своїх знайомих говорить не тільки про погане виховання, але й про повну або часткову – відсутність подій у власному житті. Можливо, перш ніж перемивати кістки іншим, має сенс зайнятися собою?
Люди не вибачають тих, хто ставиться до них зверхньо, тому, якщо ви хочете подобатися, будьте, як кажуть, простішими у спілкуванні і доброзичливішими.
"Усміхайся, люди це люблять"
Є кілька правил, дотримуючись яких можна підвищити свою популярність. Правила ці не такі прості, як здається на перший погляд, але дійсно допомагають домогтися прихильності оточення. Щоправда, необхідно робити поправку на місцевий менталітет.
Так, наприклад, правило "усміхайся, люди це люблять" в наших широтах працює не з усіма – на відміну від США, де усмішка сторонньої людини вважається природною, у нас іноді приймається в багнети, оскільки сприймається як насмішка, особливо якщо той, з ким ви спілкуєтеся, невпевнений у собі. Що стосується інших правил – наприклад, "до людини будь уважним і намагайся наштовхнути до розмови про неї самої" і "виявляй до співрозмовника істинний інтерес", – стануть у пригоді в будь-якому випадку.
Олександра Волошина, ТСН
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:06
Вчора
15:16
Вчора
14:04
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:57, 10 грудня
08:26, 10 грудня
08:25, 10 грудня
18:57, 10 грудня
18:57, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі