• Головна
  • Родимки на тілі у дитини: як розпізнати небезпеку?
22:00, 27 вересня 2018 р.

Родимки на тілі у дитини: як розпізнати небезпеку?

Родимки на тілі у дитини: як розпізнати небезпеку?

На родимки або невуси у дитини батькам потрібно звертати особливу увагу. Щоб при найменших підозрах прийти на огляд до лікаря і вчасно виявити проблему. В Американській Академії Дерматології фахівці розробили пам'ятку для батьків, у якій визначені основні причини невідкладного походу до лікаря з дітьми.

Зміни розміру і форми родимки

Коли невуси збільшуються пропорційно зростанню дитини - це привід для занепокоєння. Якщо родимка швидко збільшується або змінюється її забарвлення. Крім цього потрібно порівнювати родимки, якщо одна відрізняється від інших, краще показати її спеціалісту, інформує Ukr.Media.

Своєрідні родимки

Родимки виступають над шкірою, куполоподібні, мають зірчастий або зубчастий кордон, різнокольорові (коричневий, червоний, синій, чорний). З такими характеристиками може бути Шпіц-невус. Він не небезпечний для життя, але буває схожий на меланому і потребує спостереження.

Невуси, які кровоточать

Коли родимка без видимих на те причин, травми, починає кровоточити - терміново звернися до фахівця.

Багато родимок на тілі

Якщо у дитини більше 50 родимок на тілі - привід звернутися до лікаря. Поява родимок у дітей - це нормальний процес. Але бувають спадкові синдроми, коли у дитини множинні невуси і він потребує регулярного спостереження. Австралійське дослідження виявило, що більше половини пацієнтів з меланомою у віці 15-19 років мали більше 100 родимок.

Родимка значного розміру

Величезний невус, більше 20 см, який з'явився впродовж першого року життя або був вродженим. Є ризик розвитку меланоми при невусі розміром до 20 см.

Обстежувати родимки потрібно з дитинства, щоб вчасно виявити проблеми зі здоров'ям. Фахівець повинен використовувати при огляді дерматоскоп, спеціальний оптичний пристрій, що збільшує родимку в 10 разів і підсвічує спеціальним світлом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #родимки #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...