![](https://s.0372.ua/section/logo/upload/pers/43/logo.png?20240727)
09:03, 1 жовтня 2018 р.
П’ятеро буковинців інфікувалися на смертельно небезпечне захворювання
![П’ятеро буковинців інфікувалися на смертельно небезпечне захворювання П’ятеро буковинців інфікувалися на смертельно небезпечне захворювання](/dist-assets/images/cap.jpg)
За інформацією в. о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України Наталії Гопко, з початку року на лептоспіроз – смертельно небезпечне захворювання, збудник якого розносять миші та щурі, занедужали 8 мешканців області: по двоє – із Чернівців, Кіцманського та Заставнівського районів та по одному з Вижницького й Сокирянського.
Найприкметніше, що більшість цих випадків – п’ять – було зареєстровано у вересні.
– На відміну від минулого року, коли з 5 випадків захворювання за рік мали два летальних, цього року спричинених лептоспірозом смертей не було. Мабуть тому, що левову частку захворілих склали молоді дужі чоловіки, наймолодшому з яких лише 17 років. Однак перебіг захворювання у всіх був важким, внаслідок чого їх було госпіталізовано до інфекційного відділення обласної лікарні, – розповідає Променю Наталя Гопко.
Зважаючи на похолодання, через яке гризуни йдуть ближче до людських осель і господарських будівель, вона радить, у разі їхнього виявлення, проводити дератизацію та не споживати заражені продукти. Оскільки ж ще триває збір урожаю, то для безпеки (збудник може потрапити в організм через будь-які пошкодження шкіри) одягати рукавички та спецодяг.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:02
25 липня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:51, 19 липня
73
10:51, 19 липня
54
00:40, 15 липня
10:39, 24 липня
live comments feed...
Коментарі