• Головна
  • Чи готові тепловики до запуску опалення у Чернівцях?
12:34, 2 жовтня 2018 р.

Чи готові тепловики до запуску опалення у Чернівцях?

Чи готові тепловики до запуску опалення у Чернівцях?

Опалювальний сезон має розпочатися 15 жовтня. Проте вже зараз мешканці нарікають на холод в оселях.

Коли ж чернівчанам чекати тепла в домівках та чи готові тепловики до запуску опалення, асс розповів Олександр Меленчук, директор МКП "Чернівцітеплокомуненерго".

- Підприємство практично готове до роботи в осінньо-зимовий період. Наразі ще тривають планові ремонтні роботи з заміни мереж на вулиці Якоба фон Петровича, проспекті Незалежності, 83-89 та вулицях Коперника-Щербанюка, - каже Олександр Меленчук. - Також завершується повна реконструкція котелень на вулицях Якоба фон Петровича і Щербанюка (будинок дитини). Наразі вже заповнюємо мережі водою.

- Чи можливо таке, що централізоване опалення доведеться ввімкнути раніше, ніж 15 жовтня?

- Для того, аби опалювальний сезон розпочати раніше, середньодобова температура повітря впродовж трьох діб повинна сягати 8 градусів тепла з тенденцією до зниження. Тільки це є підставою до початку опалювального сезону. 

- Уже зараз скаржаться дитсадки та школи на те, що діти замерзають. Можливо, дошкільні та шкільні заклади варто почати опалювати вже зараз?

- Оскільки зараз ночі холодні, а дні теплі, це означає, що опалення може бути увімкнене хіба що вночі. Але це призведе до чималих втрат у бюджеті. Тому на сьогодні, гадаю, доцільніше обігрівати групи чи класи камінами.

- Олександре Васильовичу, яка ситуація з розрахунками населення за централізоване теплопостачання?

- На сьогодні борги населення за тепло складають 31 млн. грн. У цей же період минулого року було майже удвічі менше – 18 млн. Насправді ситуація, яка є зараз, загрозлива. Ми, на жаль, не маємо ніякого впливу на населення. Хіба що суд, але це довготривалий процес. Водночас, борг теплокомуненерго перед ПАТ «Чернівцігазом» становить 8 млн. грн. Це, власне, саме ті кошти, які боргує населення.

Найімовірніше, 15 жовтня нам доведеться не підключити до опалення будинки, де є найбільше боржників. Розуміємо, що це непопулярні методи, проте іншого виходу немає. Споживачам, які мають борги, радимо бодай оформити реструктуризацію, щоби ми розуміли, що люди поступово, але сплачуватимуть кошти за спожите тепло

#Чернівці #опалювальний_сезон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...