• Головна
  • У Чернівцях роботодавці платитимуть величезні штрафи
09:31, 5 жовтня 2018 р.

У Чернівцях роботодавці платитимуть величезні штрафи

У Чернівцях роботодавці платитимуть величезні штрафи

Починаючи з 5 жовтня 2018 року Державна служба з питань праці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд України, Національна поліція та інші центральні органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування вживатимуть заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення відповідно до наданих повноважень.

Про це повідомила на брифінгу директор департамену праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Людмила Березовська.

У складі департаменту праці та соціального захисту населення міської ради з 1 червня 2018 року створено відділ контролю за додержанням законодавства про працю. Його очолив Іларій Мінтянський. У відділі працює троє працівників, пише Погляд.

Відповідно до законодавства до відання цього відділу, зокрема, належать:

здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

Інспектори праці відділу контролю департаменту праці та соціального захисту населення міської ради мають право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Найбільше порушень, на думку працівників департаменту, в сфері торгівлі, готельно-ресторанному бізнесі, громадського харчування та на будівництві.

За недопущення інспектора до перевірки до роботодавця застосовуються штрафні санкції у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (3723 грн. х 100 = 372 300 грн.). У разі, якщо підприємець не уклав трудовий договір з працівником, не повідомив про найм працівника державну фіскальну службу, офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту доплачує «у конверті», укладає цивільно-правову угоду або договір як з ФОПом із своїм працівником, який виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці, йому загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат ( 3723 грн. х 30 = 111 690 грн.) за кожного працівника.

Окрім того, якщо громадянин проводить діяльність без реєстрації як юридична особа або ФОП і при цьому наймає працівників, застосовується штраф у розмірі 1000-2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17000 – 34 000 грн.).

Мораторій на проведення контрольних заходів відділом не розповсюджується (Постанова КМУ від 18.12.2017р. №1104), а виявлення в процесі роботи, зокрема, неоформлених працівників стане важливою складовою у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #роботодавці #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...