• Головна
  • Чому на Буковину ще не ввезли вакцину від грипу?
16:30, 10 жовтня 2018 р.

Чому на Буковину ще не ввезли вакцину від грипу?

Чому на Буковину ще не ввезли вакцину від грипу?

Минулого року від грипу щепилися лише 1% мешканців Чернівецької області.

За інформацією Центру громадського здоров`я України, вакцина від грипу в Україні вже є. Її можна придбати в аптеках Львова, Києва та Рівного. У Чернівецькій області епідсезон вже розпочався, а от вакцину від грипу купити ніде.

- Люди навіть не запитують, чи буде вакцина в продажу, - розповіли в одній з аптек, пише АСС.  – А завезти її, щоб не продати, немає сенсу.

Як розповіла Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру, ані МОЗ, ані Департамент охорони здоров`я області не може вплинути на завезення вакцини до регіону.

- Річ у тім, що це питання комерційне, тому, аби аптеки закупили вакцину, має бути попит, - пояснює Наталія Гопко. – Найвищий рівень вакцинації від грипу ми спостерігали в епідсезон 2010-2011 років, саме після пандемічного поширення захворюваності та випадків смерті.

Минулого року, до прикладу, від грипу вакцинувалися лише 1% мешканців області. Епідеміологи стверджують: епідсезон в краї вже розпочався. І за тиждень (від 28 вересня до 4 жовтня) на ГРВІ захворіло 3318 буковинців, з яких 2486 – діти.

- Ми закликаємо людей вакцинуватися, заходити до аптек і запитувати про вакцини. Просимо роботодавців закуповувати вакцину для своїх працівників, - наголошує Наталія Гопко. – Імунітет після введення вакцини формується протягом 10-14 днів. Після вакцинації від грипу люди рідше хворіють і на інші ГРВІ, а у випадку виникнення захворювання, перебіг його значно легший та зводить до мінімуму ризик виникнення ускладнень.

#грип #вакцина #хвороба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...