• Головна
  • Скільки буковинцям доведеться викласти грошей, аби скуштувати український борщ?
16:06, 12 жовтня 2018 р.

Скільки буковинцям доведеться викласти грошей, аби скуштувати український борщ?

Скільки буковинцям доведеться викласти грошей, аби скуштувати український борщ?

Використовувати так званий індекс борщу як індикатор економічної ситуації – не варто. Це досить суб’єктивний показник, проте він демонструє певні тенденції та сьогоденну ситуацію на споживчому ринку.

Нині ціни на основні овочі фактично досягли своєї цінової межі. Тобто якісь продукти будуть дорожчати через різні фактори, а якісь, навпаки, можуть навіть подешевшати. Бо не весь врожай ще вдалося зібрати, а щось мусимо імпортувати, адже свого вже немає.

Як зауважує директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, у жовтні ми побачимо зовсім різні тенденції. Щось буде зростати, щось падати. Єдиної тенденції не буде через різні причини: брак овочів хорошої якості, погодні умови тощо.

За його словами, ціна на цибулю зросла на 30%. Це може означати, що її вартість, можливо, почне падати у жовтні, приблизно на 20−25%. Хоча потім знову піде догори.

При визначенні індексу борщу треба враховувати також сезонність цін

За його словами, у жовтні також, імовірно, зростатиме ціна на картоплю на відсотків 5%. Ціна на капусту також потроху збільшуватиметься. При цьому ціна на буряк лишиться на попередньому рівні, хоча можливі незначні коливання як у бік збільшення, так і зменшення.

За прогнозом Дорошенка, морква також має подешевшати, оскільки зараз відбулось зростання ціни, через те, що був певний її дефіцит.

- Але вона ще є на полях. Через дощі її не могли збирати у повному обсязі і тому був штучний дефіцит через погодні умови. З іншого боку, наразі практично зібрані середні сорти моркви, а будуть ще пізні. Завдяки їм ми зможемо оцінити, скільки взагалі зібрано моркви, і таким чином ціна почне формуватись більш стабільно, — додає експерт.

При цьому, як передбачає він, всі інші овочі у жовтні значно подорожчають: кабачки, баклажани, солодкий перець, помідори, огірки.

Кабачки можуть подорожчати у 10−15 разів порівняно із літніми цінами. Адже вітчизняного вже немає і ми починаємо імпортувати.

Звісно, якщо навесні морква побила усі можливі рекорди, а її ціна взагалі піднялася до понад 35 гривень за кілограм (дорожче за імпортні банани), то нині вона коштує 12 гривень і ціна продовжує зростати.

Додала у ціні і цибуля. Зараз за кілограм цього овочу правлять мінімум 12 гривень. Експерти кажуть, що це далеко не межа і її ціна вже за місяць може сягнути понад 20 гривень за кілограм. А деякі сорти вже подорожчали.

- Українська страва «борщ» має різне інгредієнтне наповнення в різних регіонах України. До того ж ця страва не всюди однаково популярна. Що дальше на схід країни, то влітку там частіше готують окрошку, ніж борщ, - каже Погляду економіст, голова Чернівецького осередку Європейських студій Володимир Козменко. - У великих містах останнім часом популярнішою стає солянка. У селах є все своє для борщу. У місті продукти для борщу можна купити в магазині, на ринку і в бабусі поблизу транспортної зупинки. І все буде мати різну ціну. Тому вже можна сказати, що показник «індекс борщу» є надто неточним при визначенні купівельної спроможності. Його можна використовувати в дуже поверхневій аналітиці, але ні в якому разі не для якихось серйозних публічних висновків.

При визначенні індексу борщу треба враховувати також сезонність цін. Звичайно, що ціна продуктів, що йдуть на борщ, восени буде кардинально відрізнятися від їхньої ціни навесні. Є ще багато факторів, які впливають на цей показник. Тут і рівень доходів, і наявність субпродуктів, відповідно й інших страв, і релігійний піст, і сезон весіль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #ціна #борщ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...