• Головна
  • Автопарк "швидкої" допомоги Чернівців потребує заміни
11:02, 17 жовтня 2018 р.

Автопарк "швидкої" допомоги Чернівців потребує заміни

Автопарк "швидкої" допомоги Чернівців потребує заміни

Старі автомобілі, що розсипаються буквально на ходу, - це чи не найболючіша проблема Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги. На сьогодні половина автопарку потребує заміни.

Як працюють медики за таких умов, асс розповів Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

- 50% автопарку було оновлено у 2014 році. Тоді ми отримали 36 нових автомобілів. Загалом у нас 64 машини, але добрих 30 треба терміново замінювати. Серед них – старенькі УАЗи, які проїхали вже по півмільйона кілометрів, - розповідає Володимир Єленєв. - Окрім того, законом передбачається, що 25% автомобілів має бути в резерві. Раніше було так: у Чернівецькій області є 4 відділення, на кожне – 1 резервний автомобіль. Наприклад, якщо у Прутському відділенні ламається авто у селі Черленівка, на період ремонту відправляли резервний автомобіль з Новоселиці.  Наразі ж ми узагалі не маємо резервних машин.

- Тож поки машина на ремонті, на виклики до цієї місцевості ніхто не їде?

- Якщо ламається старенький УАЗ і його доводиться ремонтувати 5-7 днів, територія на цей час може залишитися «оголеною». Аби цього уникати, просимо допомоги у ПМСД, районних лікарень або ж направляємо машину з Чернівців. Але це ненормально.   

- Чи погоджуються водії працювати на таких старих автомобілях?

- На жаль, наразі нам не вистачає 12 водіїв! А це – 3 бригади з 20-ти по місту. Тому доводиться зменшувати кількість бригад, що може призводити до затримки прибуття бригади на виклик.

- Як же тоді справляєтеся із викликами? Чи доводиться відмовляти хворим?

- Попри розповсюджені чутки, що «швидка» тепер їде не на всі виклики, хочу запевнити: ми практично не відмовляємо у викликах. Наразі маємо близько 185 тисяч викликів на рік. Це - дуже багато. Реально з цих викликів справді екстрених і профільних – 50%.

Найчастіше непрофільними є виклики від хворих із серцево-судинними захворюваннями,  онкопатологією, хронічними захворюваннями дихальної системи тощо. Ми намагаємося передавати таких пацієнтів на первинку. Однак хворих це не влаштовує. І цьому є пояснення: у «швидкої» є всі медикаменти, аби терміново надати допомогу. А от лікар з поліклініки послухає, поміряє тиск, подивиться горло - і напише призначення, а за ліками треба бігти до аптеки. Тому наразі в роботі нашої служби кардинальних змін не відбулося: на більшість викликів як виїжджали, так і виїжджаємо.

#Чернівці #швидка_допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...