• Головна
  • У Чернівцях можуть відкрити Чеський центр
12:46, 19 жовтня 2018 р.

У Чернівцях можуть відкрити Чеський центр

У Чернівцях можуть відкрити Чеський центр

18 жовтня відбулася протокольна зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка з другим секретарем Посольства Чеської Республіки в Україні, директором Чеського центру у Києві Люцією Ржегоржіковою.

Участь у зустрічі також взяли голова громадської організації Quadrivium, співзасновник центру мовної підготовки Lingua Slavia Інна Кубай, керівники Департаменту регіонального розвитку, управління культури та управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Віктор Подорожний, Віра Китайгородська та Микола Романишин.

Обговорено питання поглиблення співпраці між Чеською Республікою та Україною, зокрема, Чернівецькою областю, у культурній, освітній, економічній сферах.

«Ми високо цінуємо відносини з Чеською Республікою, котра розуміє усі процеси, котрі нині відбуваються у нашій державі, зокрема, європейський вектор розвитку України, підтримує санкції проти держави-агресора, а також допомагає пораненим бійцям на Сході», - наголосив Михайло Павлюк. – Обласна виконавча влада зацікавлена у співпраці з Чехією щодо залучення інвестицій, впровадження спільних культурних та освітніх проектів для кращої обізнаності мешканців краю з культурою Чеської Республіки, вивчення вашої мови. Разом з тим, ми сподіваємося на налагодження співпраці в сфері залучення інвестицій, і чеські інвестори матимуть можливість оглянути сфери залучення інвестицій в інвестиційному паспорті Чернівецької області, котрий невдовзі буде сформований».

У свою чергу Люція Ржегоржікова розповіла, що має на меті розвивати культурний, освітній, науковий, туристичний та спортивний напрямки між Чехією та Україною.

«Ми прагнемо, аби культура нашої країни була якнайширше представлена у вашому краї, зокрема, крізь призму мовних курсів, «днів чеської культури», низку просвітницьких заходів, котрі можуть бути цікавими для буковинської молоді, студентів, школярів», - повідомила Другий секретар посольства Чеської Республіки в Україні.

Сторони також обговорили можливість відкриття у Чернівцях Чеського центру, на базі якого буде можливість організації спільних культурних заходів, а також залучення грантових коштів в рамках україно-чеських міжнародних проектів у зазначеній галузі, повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

За підсумками обговорення Михайло Павлюк подякував Люції Ржегоржіковій за візит до Чернівецької області, наголосивши на важливості співпраці двох європейських країн – Чехії та України, а також висловив готовність до організації спільних культурно-просвітницьких заходів, підкресливши важливість залучення населення з усіх районів Чернівецької області до участі у них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#центр #чернівці #співпраця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...