• Головна
  • Чернівецькі лікарі разом з поліцейськими вийшли на вулиці міста з рожевими трояндами (фото)
15:06, 21 жовтня 2018 р.

Чернівецькі лікарі разом з поліцейськими вийшли на вулиці міста з рожевими трояндами (фото)

Чернівецькі лікарі разом з поліцейськими вийшли на вулиці міста з рожевими трояндами (фото)

Акція до Дня боротьби з раком грудей відбулася сьогодні в місті, адже кожні 35 хвилин лікарі виявлять новий випадок раку молочної залози.

Чернівецькі лікарі разом з поліцейськими вийшли на вулиці міста з рожевими трояндами, які вони дарували жінкам. Так Чернівці долучилися до всеукраїнського соціально-інформаційного проекту до Дня боротьби з раком грудей. Проект в Україні триває декілька років поспіль.

Олег Чорний, головний позаштатний онколог Чернівців розповів журналістам асс, що така акція дуже потрібна чернівчанам. Адже кількість хворих зростає в місті. Загалом, рак грудей займає перше місце серед онкозахворювань у жінок. 

Нагадаємо, Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жіночого населення у всьому світі.

Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкозахворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рівень захворюваності на рак молочної залози постійно зростає. Україна не є винятком. За останні 20 років кількість випадків захворювання на цю патологію зросла в 2,8 разів.

Дані медичної статистики тривожні: кожні 35—37 хвилин українські лікарі виявляють новий випадок раку молочної залози

До факторів ризику фа­хівці відносять ендогенний вплив різноманітних чинників на організм жінки. 

Наприклад, вік. З роками зростає ризик захворювання на рак молочної залози. Найбільше він спостерігається у віці 45-75 років із двома піками — у 45-49 років і 70-74 роки. Велике значення  має генетична схильність до недуги. Ідеться про випадки раку молочної залози у кровних родичів (у матері, сестри, бабусі).

Негативний вплив справляють гормональні фактори — порушення репродуктивної функції: безпліддя, ранній (до 12 років) або пізній (після 16 років) початок менструацій та пізня менопауза (після 55 років), ранній клімакс (до 45 років), перші пологи у віці після 35 років.

У зоні ризику, за словами фахівців, також жінки, які тривалий час приймають гормональні контрацептиви, ведуть малорухливий спосіб життя, переживають стреси, не отримують задоволення від статевого життя, мають порушену функцію щитоподібної залози. А також ті, хто хворів на фіброзно-кістозну мастопатію чи атипову гіперплазію, мають надмірну масу тіла, палять і вживають алкоголь. Негативні наслідки можуть мати травми молочної залози і матки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #патрульні #лікарі #рак #троянди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...