• Головна
  • Як правильно вибрати формат сюжетно-рольової гри для дітей дошкільного віку
Новини компаній
11:00, 23 жовтня 2018 р.

Як правильно вибрати формат сюжетно-рольової гри для дітей дошкільного віку

Новини компаній

Починаємо активну ігрову діяльність

До 2-х років взаємодія дітей з іграшками досить обмежена – малюки ретельно розглядають ці яскраві предмети, намагаються спробувати їх на смак та випробувати на міцність, реагують на звуки, які вони відтворюють. Потім ситуація змінюється – іграшки не просто починають рухатись, а виконують певні дії під безпосереднім керуванням дитини. Спочатку це відтворення простих повсякденних справ самого малюка, або його батьків. Наприклад, лялька йде до магазину, на роботу, чи до дитячого садочку. Тривалість такої розваги – 5-15 хвилин.

Батькам слід приймати активну участь на початковому етапі, коли прагнення дітей придумувати ролі для себе та іграшок тільки формується. Задача дорослих полягає в тому, щоб запропонувати дитині просту, зрозумілу ідею і продемонструвати на практиці, як це виглядає. Треба бути готовим до того, що ваша пропозиція може не зацікавити малюка, або виявиться для нього надто складною. В такому випадку не треба наполягати – спробуйте щось більш звичне для дитини, наприклад, годування ляльки або розваги з машинками.

Досить складно організувати сумісну рольову гру для дітей 2-3 років, бо в цьому віці вони ще не вміють взаємодіяти між собою і просто розважаються кожен по-своєму, навіть знаходячись поряд один з одним. Тому залишається два варіанти – грати самостійно або з батьками. Характер розваг змінюється в 4-5 років. Діти з задоволенням розважаються разом, починають взаємодіяти між собою, з'являються розгорнуті рольові діалоги, а тривалість гри збільшується до 30-40 хвилин.

Визначаємось з сюжетом

В цьому віці цікавими для малюків будуть наступні сюжети:

  • Казкові: відтворюють у спрощеному вигляді події, що відбувалися в мультфільмі або книжці. Дівчаткам подобаються історії про принцесс, а хлопчикам – про пригоди супергероїв. Щоб така гра стала ще більш захопливою потрібно додати до неї відповідний антураж. Наприклад, дитина розігрую сюжет про Попелюшку. Для цієї історії знадобиться будинок для ляльки, вякому мешкала героїня, та казковий палац, де відбулася її зустріч з принцом. Ці аксессуари ви можете знайти на сайті Раnama https://panama.ua/categorys/152109/.

  • Побутові: присвячені домашнім справам батьків. Дівчинка відтворює повсякденні господарські турботи мами –готує їсти, прибирає в ляльковому будинку, а  хлопчик, взявши іграшкові інструменти, відправляється щось ремонтувати.

  • Професійні -  дуже важливі для майбутньої адаптації дитини, яка в ігровій формі випробовує себе у ролі перукаря, водїя, лікаря. Урізноманітнити цю розвагу та зробити її більш реалістичною допоможуть спеціальні набори.

  • Відносини у родині: класичний приклад такого сюжету – це гра у дочки-матері, в якій дівчинка доглядає за маленькою дитиною, в ролі якої виступає пупс. У віці 6-7 років діти відтворюють діалоги між батьками та іншими членами родини.

Як правильно вибрати формат сюжетно-рольової гри для дітей дошкільного віку, фото-1

Для того, щоб дитина могла успішно розвиватися та із задоволенням гралася, батькам потрібно створити в її кімнаті ігрову зону, яку необхідно заповнити іграшками та аксесуарами (будиночок, ліжко, одяг та посуд для ляльки, комплекти інструментів та набори різноманітних професій), а також бути постійно уважними до потреб малюка.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...