• Головна
  • Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?
12:00, 23 жовтня 2018 р.

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?

Чи задумуємося ми куди потрапляє сміття після того, як ми віднесли пакунок з відходами у контейнер? У більшості випадків – ні.

Відомо, що в сучасному світі є доволі багато варіантів переробки сміття, але мало хто сприяє розвитку цих технологій в Україні, які є безпечними та економічними.

Тож, чому європейці прагнуть розвиватися і допомагають планеті, в той час, коли українці потопають у тонах сміття, живуть у бруді та смороді.

Журналіст 0372.ua поспілкувався із чернівчанкою Лілею Рідною, яка вже декілька років живе у німецькому Гамбурзі. Вона детально розповіла про технологію сортування сміття та поділилась враженнями від життя у Німеччині.

«Питання сортування сміття дуже серйозне та важливе для німців. Тут це явище дуже розвинене і популярне. Кожен німець сортує сміття за різними категоріями у себе вдома, а потім відносить його до різних контейнерів», - каже дівчина.

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-1

Детальніше про технологію сотрування сміття у Німеччині дивіться у програмі Weche "Європа не за горами".

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-2

Водночас в Україні, та зокрема у Чернівцях,  це явище не є доволі розвинутим. Декілька років тому в Україні все-таки з’явились спеціальні контейнери для пластику, що деякою мірою допомагало українцям сортувати сміття. Проте, популярними вони не стали. В багатьох частинах нашого міста можна побачити ті самі «жовті контейнери», наповнені звичайними побутовими відходами, але ж ніяк не пластиковими пляшками.

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-3
Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-4

Тож, що думають чернівчани про сортування сміття та як можна вирішити цю проблему в країні?

«Особисто я не сортую сміття на різні категорії, адже я живу в Чернівецькій області і в моєму районі немає спеціальних контейнерів для сортування. Існує й інша проблема – звичайний сміттєвоз приїжджає дуже рідко, в результаті чого сміттєві баки переповнені. На мою думку, для того, щоб вирішити цю проблему, треба збільшити кількість цих автомобілей та поставити більше контейнерів», - каже буковинка Марія.

«Я сортую сміття на пластик та звичайне сміття.  Я вважаю, що в Україні потрібно впровадити цю систему. Спочатку це, можливо, буде забирати трохи більше часу, але згодом люди почнуть відповідальніше ставитись до таких речей. Адже, саме так роблять у цивілізованих країнах, тому і ми повинні прагнути до цього", - каже чернівчанка Катерина.

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-5

Нещодавно ми повідомляли, що у Чернівцях з’являться нові контейнери для сортування сміття. 95 баків для розділення відходів встановлять по всьому місту, тож сподіваємося, що чернівчани серйозно віднесуться до цього питання, почнуть використовувати менше пластику та сортувати відходи, як це роблять у багатьох розвинених країнах світу.

Як вирішити проблему сортування сміття у Чернівцях та зробити місто чистішим?, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміття #сортування #контейнери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...