• Головна
  • У Чернівцях в онкодиспансері презентували нове сучасне обладнання
12:29, 2 листопада 2018 р.

У Чернівцях в онкодиспансері презентували нове сучасне обладнання

У Чернівцях в онкодиспансері презентували нове сучасне обладнання

У Чернівецькому обласному онкологічному диспансері презентували нове сучасне обладнання – орто-вольтовий рентген-терапевтичний апарат «Терад-200».

Як повідомляють у прес-службі Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, вартість обладнання складає понад 10 мільйонів гривень, які скерували з обласного бюджету. Апарат білоруського виробництва, оснащений декількома рівнями безпеки, що відповідає європейським вимогам.

В обласному онкодиспансері з'явилося нове сучасне обладнання
1 листопада, у рамках відзначення 100-річчя Буковинського народного віча, відбулось введення апарата в експлуатацію.
Як відзначає головний лікар Чернівецького обласного онкологічного диспансеру, експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА з онкології Ілля Тащук, апарат є одним із найсучасніших в Україні:

– Орто-вольтовий рентген-терапевтичний апарат дає змогу проводити променеву рентген-терапію більш поверхнево і має щадну дію на навколишні тканини. Дане обладнання є універсальним і має три види рентген-терапії – близькофокусна, середньофокусна і з глибоким проникнення, що дозволило замінити одразу два старих апарати. Один з них в нас був давно списаний, а інший є застарілим для проведення сучасного лікування. З цих причин напрямок рентген-терапевтичного опромінення практичного не застосовували в нашому диспансері. В інших онкологічних медичних установах України ситуація аналогічна. Тож завдяки сприянню керівництва обласної влади, депутатського корпусу, Департаменту охорони здоров’я, маємо один з найсучасніших апаратів в Україні,  – зазначив Ілля Тащук.

Обладнання надійшло в область ще наприкінці літа. Протягом вересня-жовтня було здійснено монтажні роботи та подано пакет документів в Західну інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки для отримання ліцензії.

Нове обладнання дасть змогу розширити покази до проведення променевої терапії в онкологічних хворих та хворих з доброякісними пухлинами, розвантажить роботу гаматерапевтичного апарату та дозволить надавати високоспеціалізовану допомогу додатково 600-800 пацієнтам на рік. Важливо, що лікування за допомогою рентген-терапії ефективне навіть після того, як вичерпано можливості інших видів лікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #онкодиспансер #обладнання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...