• Головна
  • На Буковині гризуни знищують урожай
18:32, 5 листопада 2018 р.

На Буковині гризуни знищують урожай

На Буковині гризуни знищують урожай

Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, протягом літа на Буковині утворилося сприятливе середовище для розмноження та поширення мишоподібних гризунів. Зараз ситуація є досить загрозливою, адже гризуни можуть знищити урожаї.

Надпорогова чисельність мишоподібних загрожує територіям посіву озимих культур, садам, полям та у посівах багаторічних трав. Аграріям пропонують проводити системні огляди угідь та визначати тип гризунів, які атакують площі сільськогосподарських культур. Протягом року одна миша може народити до 90 особин, то ж загроза розмноження справді серйозна, чому сприяє клімат та цьогорічні погодні умови зокрема.

Втрати врожаю можуть становити близько 35-40%, то ж аграріям пропонують зосередитися на ліквідації колоній гризунів. Експерти повідомляють, що на 1 га може завестися до 50-60 колоній гризунів, і це може стати загрозою урожаю. Миші у такій кількості утворюють цілі прогалини у полях, з’їдаючи за добу до 40% рослин від своєї маси тіла. У разі виявлення мишей можна застосувати хімічний або механчіний метод винищення. Перший включає у себе різного виду отрути, але може бути шкідливим для якості та чистоти урожаю, а другий – пастки та мишоловки, більш екологічний метод, але може застосовуватися при невеликому поширенні гризунів, далекого від критичного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #урожай #гризуни
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...