• Головна
  • У Чернівцях юні математики грали у їстівні шахи (фото)
12:32, 12 листопада 2018 р.

У Чернівцях юні математики грали у їстівні шахи (фото)

У Чернівцях юні математики грали у їстівні шахи (фото)

На факультеті математики та інформатики ЧНУ ім.Ю.Федьковича провели «Математичну Майстерню»

Вже другий рік поспіль на факультеті математики та інформатики ЧНУ ім. Ю. Федьковича показують, що математика насправді це не нудний предмет, а надзвичайно цікава та корисна наука. 

Математична Майстерня - це захід, на якому старшокласники та студенти показують школярам нові підходи до цієї науки, показують, як цікаво можна вирішувати задачі, а викладачі університету читають старшокласникам та студентам захоплюючі лекції, використовуючи незвичні задачі та ігри.

Організатори майстерні розповідають, що в цей день діти дізналися багато цікавого.

«Чи думаєте ви про симетрію, коли солите борщ чи кашу? Адже кристалики солі симетричні…» Про це запитував в школярів учень 11 класу Чернівецького ліцею №1, призер Всеукраїнських олімпіад з фізики, Максим Ліщинський. Ймовірність зустрічі з динозавром на вулиці Ольги Кобилянської обчислював аспірант кафедри математичного аналізу Василь Мельник, йдеться у повідомленні організаторів Математичної Майстерні.

Після цього розумового штурму школярі 5-8 класів намагалися якомога швидше зібрати кубик Рубіка, обіграти суперників у їстівні шашки, побудувати найвищу вежу з гороху та зубочисток та скласти 3D-головоломки. Найкращі наближення для обчислення числа π пояснював студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, неодноразовий призер Всеукраїнських олімпіад з фізики та астрономії Микола Веремчук. Тренер команд міста до різноманітних турнірів та олімпіад з математики Едвард Туркевич розповів про намиста кіл та теореми Штейнера-Понселе.

Провідні професори факультету математики та інформатики ЧНУ, доктори фізико-математичних наук Михайло Попов та Володимир Михайлюк розповіли учням старших класів та студентам основи теорії множин і зв’язки між важливими математичними константами: числом Ейлера, числом π та уявною одиницею.

В цей же час на факультеті школярі та студенти спробували сконструювати найшвидший літачок, переправити на інший берег річки двох англійців так, щоб їх не з’їли людожери, зібрати найдовшу новорічну гірлянду з архімедових тіл…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #математика #предмет #цікавинка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...