Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото)

Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях, Антоніна Сімаченко

Кладовище на вулиці Зеленій вважається третім в Україні некрополем із музейним статусом, окрім Личаківського у Львові та Лук’янівського у Києві.

Про це пише Антоніна Вишневська

"Єврейське кладовище на вулиці Зеленій у Чернівцях є одним з найбільших старих єврейських цвинтарів у Центральній та Східній Європі. Площа цього некрополя з музейним статусом складає більше 14 гектарів. Тут захоронено майже 50 тисяч представників єврейської громади Чернівців. Серед них громадські, політичні діячі, письменники, поети, інтелігенція, ті, хто зробив значний внесок в політичне, економічне і культурне життя міста. 

Чимало пам`ятників та родинних гробниць є пам`ятками монументального мистецтва і становлять культурну цінність.

Велика частина некрополя-заповідника ще не вивчена до кінця. Наразі тут ведуться роботи по відновленню будинку вічності.

Від 1995 року рішенням Чернівецької міської ради цвинтар є частиною історично-культурного заповідника “Кладовище на Зеленій вулиці"

Дане кладовище увійшло у топ 10 найбільш містичних кладовищ України.

Але якщо це настільки важливе місце зі своєю історією, то чому на кладовищі така жахлива ситуація? 

Декілька могил повністю відчинені та затоплені, велика частина пам'ятників зруйновані, розбиті, і просто повалені. Купи сміття з пляшками від пива. Певна тереторія просто у непролазних хащах. Зараз цвинтар у занепаді, що дуже засмучує. Адже тут сотні пам’яток різних епох", - йдеться у дописі.

Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-1 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-2 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-3 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-4 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-5 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-6 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-7 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-8 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-9 Одне з наймістичніших кладовищ України знаходиться у Чернівцях (фото), фото-10
Чернівці кладовище містика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі