Як на Буковині готуються до ймовірної мобілізації?

Як на Буковині готуються до ймовірної мобілізації?, Антоніна Сімаченко

В Україні через введення воєнного стану в десяти областях може бути запроваджена часткова мобілізація військовослужбовців.

Про це у коментарі кореспонденту molbuk.ua повідомив військовий комісар Чернівецького обласного військкомату Віталій Чурай.

"Ми ще не отримали жодних документів та розпоряджень з приводу мобілізації. Також не бачив офіційного наказу на сайті Верховної ради. Але в тому варіанті, який "гуляє" в Інтернеті, йдеться, що у період дії військового стану, введенного президентом України, може бути оголошена часткова мобілізація", - повідомив Віталій Чурай.

За словами військового, до часткової мобілізації можуть бути залучені військові оперативного резерву І-ІІ черги та військові, які призначені на доукомплектування військових частин.

"При загальній мобілізації здійснюють мобілізацію всіх військових частин та формуються нові частини. Часткова мобілізація — це коли генеральний штаб відповідно до загроз і викликів формує певні укомплектування з військових бригад", - пояснює Віталіц Чурай.

Як пояснили в Чернівецькому обласному військкоматі, наразі проводять уточнення щодо військових оперативного резерву першої черги.

"Зараз обласний військкомат проводить уточнення щодо військових оперативного резерву першої черги. Це ті, хто проходив військову службу у 2014-2018 роках і підходить для подальшого несення служби за станом здоров’я. Резервістів, поки що ніхто не запрошує у військкомат. Наразі ми їх обдзвонюємо і уточнюємо місцерозташування", - сказав обласний воєнком.

Резервістів першої черги у Чернівецькій області є майже тисячу осіб.

"Коли почали уточняти з приводу резервістів першої черги, то з’ясувалося, що майже 40 відсотків перебувають за межами області, багато людей за кордоном. Таких, які можуть з’явитися на даний момент є приблизно сто людей. Щодо резервістів, то для них можуть оголосити навчальні збори", - зазначив Віталій Чурай.

Як відомо, Верховна Рада України підтримала введення в Україні воєнного стану. Він буде введений на 30 днів, і триватиме з 28 листопада на території 10-ти областей України: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської та Вінницької.

Буковина мобілізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі