Нацрада оштрафувала чернівецьку радіостанцію

Нацрада оштрафувала чернівецьку радіостанцію, Антоніна Сімаченко

Нацрада вирішила оштрафувати чернівецьку радіостанцію «Буковинська хвиля» на майже 5 тисяч гривень у зв’язку з порушенням вимог закону щодо мовних квот на пісні українською мовою.

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні у четвер, повідомляє Укрінформ.

Провівши перевірку мовника, регуляторний орган підтвердив порушення вимог Закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо забезпечення частки пісень державною мовою, які мають поширюватись протягом доби.

Так, у ефірі ліцензіата 26 квітня ця частка становила 28,3%. Хоча до 8 листопада законом передбачалася квота на рівні 30%. Колізія головним чином полягала в тому, що у квоту не потрапив діджей-сет тривалістю близько півтори години, до якого входили пісні іноземною мовою. Нацрада визначила, що прозвучали кілька окремих пісень, а тому мовник порушив квоту.

- Я буду підтримувати санкцію про застосування штрафу, але з необхідністю роз'яснення щодо використання діджейських сетів на радіостанціях, - сказав голова Нацради Юрій Артеменко.

Водночас у поясненні, яке надійшло до Нацради, керівництво ТОВ «Буковинська хвиля» заявило про відсутність порушення, оскільки «прозвучало 296 пісень, з яких 90 - державною мовою, що становить 30,41%». При цьому діджей-сет мовник вважає одним музичним твором. 

Представник ліцензіата, який був присутній на засіданні, попросив внести уточнення в методологічні рекомендації на прикладі «Буковинської хвилі» та не застосовувати поки санкцію.

Зі свого боку, член Нацради Сергій Костинський уточнив, що будь-який музичний твір тривалістю не менше 90 секунд, відповідно до закону, вважається піснею, а тому регулятор зобов'язаний враховувати цю норму під час моніторингу мовних квот на радіо. 

- Наші методологічні роз'яснення не можуть бути недосконалими, бо формувалися на запит індустрії та за її участю, - наголосив Костинський.

Відтак, Нацрада вирішила застосувати до ліцензіата санкцію – стягнути штраф у розмірі 4 тис. 832,63 грн.

Чернівці радіостанція штраф Нацрада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі