5 речей, які не варто робити зі своїм автомобілем

Якщо ваша мета полягає в тому, щоб тримати свій автомобіль у відмінному стані, навіть не роздумуйте зробити будь-яку з цих речей, або невдовзі пошкодуєте про це.

Ніколи не накачуйте надмірно шини, щоб збільшити їх пробіг

Інтернет наповнюється відгуками людей, які стверджують, що вони збільшили пробіг просто шляхом роздування шин до максимального тиску, вказаного на боковій стороні шини. Про що вони не розповідають - це те, що після таких маніпуляцій вас чекатиме більш груба поїздка, передчасний знос шин, більша відстань для зупинки авто та збільшені витрати на ремонт через зношені компоненти підвіски, інформує Ukr.Media.

Рекомендований тиск шини для вашого автомобіля вказаний на самій шині або його можна знайти в інструкціях саме вашого авто. Цей тиск базується на вазі автомобіля разом з можливістю найоптимальнішого водіння. Накачування шин до максимального тиску, вказаного на шині, є нормальним, якщо ви збираєтесь перевозити дуже важкий вантаж. Але після зняття такого навантаження необхідно зменшити тиск у шинах до рекомендованого тиску. Перевезення нормального навантаження на перекачаних шинах знижує опір при обертанні колеса і може трохи збільшити ваш пробіг. Це означає, що у вас менше гуми в контакті з дорогою, що зменшує зчеплення. Надмірне накачування шин збільшує гальмівний шлях, викликає ковзання шин на мокрій дорозі та скорочує термін служби шини. Сильно накачані шини також підлягають меншому впливу вібрації, оскільки вони мають менший контакт з асфальтом, що впливає на вашу гальмівну систему, викликаючи більш жорстку їзду. Ще гірше, додаткове підскакування шин зношує стійки вашого автомобіля, кріплень, амортизаторів, пружин, шарових з'єднань та ручників значно швидше. Додатковий пробіг, який ви отримаєте від зниженого опору при прокручуванні шин не вартий того, щоб його компенсувати зниженими факторами безпеки та збільшеними витратами на ремонт підвіски.

Ніколи не використовуйте неправильний антифриз

Якщо ви робите власну систему охолодження або лише наповнюєте вашу систему охолодження після ремонту, використання правильного антифризу (охолоджуючої рідини) має вирішальне значення для більшої тривалості життя двигуна вашого автомобіля і всіх компонентів системи охолодження. Рекомендований антифриз для вашого автомобіля вказаний у посібнику користувача. Якщо ви використовуєте неправильний антифриз або змішуєте два різних типи антифризу, то ви дійсно можете викликати передчасне зношення водяного насосу, радіатора, труби нагрівача та серцевини нагрівача. Це тому, що інгібітори корозії призначені для сумісності з конкретними металами, що використовуються в двигуні і системі охолодження. Кожен пакет інгібіторів також повинен бути сумісний з типами пластику і гуми, що використовуються в ущільненнях, прокладках і трубах, що використовуються у вашому конкретному двигуні. Якщо ви змішуєте антифриз різних видів, інгібітори корозії в одному з видів антифризу можуть бути несумісними з системою охолодження, встановленою у вашому автомобілі. Інгібітори в доданому антифризі можуть знижувати ефективність або навіть пригнічити продуктивність інгібіторів корозії старого антифризу. Ще гірше, доливання або промивання неправильним антифризом може пошкодити пластикові та гумові ущільнення та прокладки, що використовуються в двигунах пізніх моделей. Ушкоджень може бути не видно, поки ви не проїдете 5000 або більше кілометрів. Але коли ці частини вийдуть з ладу, ви, ймовірно, зрозумієте, що причина всьому цьому - це використання неправильного антифризу.

Якщо ви не можете знайти правильний антифриз для свого двигуна в магазині автозапчастин, придбайте його у дилера. Ви можете витратити трохи більше, ніж ви б придбали "універсальний" антифриз у магазині автозапчастин, але, принаймні ви отримаєте правильний антифриз для вашого автомобіля. Це невелика ціна за спокій і справність двигуна та системи охолодження.

Вчасна заміна антифризу запобігає передчасному виходу з експлуатації радіатора і нагрівача.

Ніколи не відправляйтесь в дорогу, якщо у вас у баці меньше чверті палива

Електричний паливний насос, розташований всередині паливного баку майже у кожному автомобілі і вантажівці, яка заправляється паливом. Виробники автомобілів спеціально встановлюють його там так, щоб паливо охолоджувалося і зберігалося при безпечній робочій температурі в баку. Але якщо ви постійно їздите із баком, заповненим менш, ніж на чверть, то маленький рівень палива не завжди може забезпечити достатнє охолодження насоса, і це може призвести до відмови паливного насоса. Заміна паливного насоса в баку може коштувати досить дорого. Проте перегрівання не є єдиною проблемою. Послідовно водіння з низьким рівнем палива призводить до того, що насос всмоктує сміття з дна баку. Це сміття може проходити через фільтр "носок" в резервуарі, і частинки можуть зношувати робоче колесо насоса, викликаючи низький стан тиску палива. Це застереження не означає, що ви повинні поспішати на бензоколонку в момент, коли ви побачите на чверть заповнений бак на датчику. Паливний насос може легко обробляти час від часу низький рівень палива. Але, якщо ви постійно будете їздити з низьким рівнем палива, то ви збільшуєте ваші шанси ранньої поломки паливного насоса та великих витрат на ремонт.

Ніколи не від'єднуйте кабель акумулятора, щоб перевірити генератор

Багато років тому ви могли від'єднати кабель від акумулятора під час роботи двигуна, щоб перевірити стан генератора у вашому автомобілі. Якщо двигун продовжував працювати, то виявлялось, що генератор працює. Але це тест, який ви ніколи не повинні проводити на сучасному автомобілі або вантажівці, оснащеному комп'ютерами та електронікою. Це пояснюється тим, що відключення кабелю акумулятора під час роботи двигуна призводить до того, що генератор змінить 25-125-вольтову напругу протягом 40 мс після видалення кабелю. Цей стрибок напруги не може нічого пошкодити в старому не комп'ютеризованому автомобілі, але він може миттєво підсмажити багато комп'ютерів і дорогу електроніку, що використовується на всіх пізніх моделях автомобілів. Відновлення збитків може коштувати дуже дорого. Якщо ваш автомобіль або вантажівка була побудована після початку 1970-х років, швидше за все, вона має принаймні один комп'ютер. Тому забудьте про цей старий трюк, що залишився зі "старих часів", і перевірте свій генератор в автомобілі за допомогою вольтметра. Або відвезіть свій автомобіль до магазину автозапчастин, який пропонує безкоштовну діагностичну перевірку системи зарядки.

Ніколи не використовуйте миючий засіб для миття автомобіля

Миючий засіб для миття посуду призначений для агресивного нападу і руйнування висушених продуктів харчування, олії та жиру. Це чудово підходить для страв, але не підходить для фарби автомобіля. Автомобільна фарба, прозоре покриття та воскове покриття містять масла та смоли, які підтримують цілісність фарби та відфільтровують шкідливі ультрафіолетові промені. Коли ви миєте машину миючим засобом для миття посуду, ви фактично знімаєте віск і витягуєте деякі з цих критично важливих масел з герметиків фарби, залишаючи її "голою" і вона буде легко піддаватись впливу шкідливих елементів. Якщо ви негайно нанесете воскове покриття на ваш автомобіль з використанням високоякісного воску, то ви зможете дещо відновити УФ-захист. Якщо після миття миючим засобом для миття посуду не нанесете віск на вашу машину, то ви втратите важливий захист від сонця. Якщо ви регулярно миєте машину за допомогою миючого засобу для миття посуду, ви будете погіршувати стан фарби та прозоре покриття протягом довгого часу, тому може відбутись передчасне вицвітання кольору авто і навіть відшарування фарби.

Мило для миття автомобілів, з іншого боку, призначене для видалення забруднень і мастил без видалення з поверхні фарби воску та масел. Воно також є більш біологічним, тому вода для промивання буде більш безпечною для навколишнього середовища. Знайдіть мило для автомийки в будь-якому магазині автозапчастин або в автомобільному відділі у більшості великих магазинів. Це дешевше, і це значно краще для вашого автомобіля.

поради авто догляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

фото
Вже незабаром 2 ангіографи та 5 апаратів КТ з’являться у приймальних відділеннях медичних закладів Буковини, пише 0372.ua. Одними з найперших в Україні діагностичне обладнання отримають Чернівецька обласна клінічна лікарня, Лікарня швидкої медичної допомоги, Сокирянська, Вижницька та Сторожинецька центральні районні лікарні. Про це повідомляється на офіційній сторінці Чернівецької ОДА у Фейсбук. Нагадуємо, що МОЗ планує доплачувати сімейним лікарям за супр...
фото
На двох ділянках М-19 у Чернівецькій області загальною протяжністю 4,2 км почалися ремонтні роботи, пише 0372.ua. Підрядник розпочав фрезування зношеного дорожнього покриття, наступним етапом стане регенерація основи дороги. Про це інформує пресслужба Чернівецької ОДА. Нагадаємо, що На Буковині завершили ремонт ділянки дороги, зруйнованої повінню Зокрема зазначається, що на ділянках, де ведуться ремонтні роботи, рух здійснюється у реверсному режимі. Згідно...
фото
Хлопець хотів піти з життя, стрибнувши з мосту. Поліцейський прикував себе до нього кайданками і у такий спосіб завадив скоїти непоправне, пише 0372.ua. Під час нічного патрулювання екіпаж поліцейських помічає на вулиці Старожучківський шлях хлопця та дівчину. Хлопець був за поручнями мосту і мав намір стрибати. Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції Чернівецької області у Фейсбук. Нагадаємо, що  Чернівецькі патрульні розшукали зниклого 7-річного...
фото
У Будинку з левами нагородили працівників туристичної галузі Чернівецької області з нагоди професійного свята,  пише 0372.ua. У Чернівецькій обласній державній адміністрації привітали працівників туристичної галузі краю напередодні відзначення Всесвітнього дня туризму. Про це повідомляється на офіційному порталі Чернівецької ОДА. Нагадаємо, ми писали: Спортсмени проти поліцейських: на Буковині відбувся майстер-клас з чотирьох видів єдиноборств Як зазначаєт...
фото
Неналежне виконання ним своїх службових обов’язків спричинило збитки на понад 176 тис грн, пише 0372.ua. Чернівецькою обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно майстра з охорони природи Солонецького природоохоронного науково-дослідного відділення національного природного парку «Вижницький» за фактом неналежного виконання ним своїх службових обов’язків, що спричинило істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 3...
фото
Нагородження працівників дошкілля з нагоди професійного свята відбулося у Будинку з левами, пише 0372.ua.з посиланням на офіційний портал Чернівецької ОДА. 27 вересня в Україні відзначають День дошкілля. З нагоди свята заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко привітала працівників дошкілля та вручила їм почесні грамоти. Нагадуємо, що Буковина покращила результат у рейтингу регіонів України за підсумками цьогорічного З...
фото
У центральному апараті Міністерства закордонних справ є вакантними 31 посада, на які оголошується відкритий конкурс, пише 0372.ua. Про це стало відомо з допису міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, оприлюдненого сьогодні у Фейсбук. Нагадаємо, Як змінити професію, щоб не наробити помилок: корисні поради буковинцям "Я обіцяв працювати над тим, щоб МЗС розвивалося як сучасне і відкрите до взаємодії міністерство," - пише Дмитро Кулеба у соцмережі. Він тако...
Новини компаній
Оренда нерухомості у Чернівцях – одна з улюблених галузей для шахраїв. За даними Головного управління поліції Чернівецької області, з початку 2020 року на Буковині було зареєстровано 9 кримінальних проваджень за фактами шахрайств, які стосувались передоплати оренди житла. Проте, на даний час, жодної особи, яка вчинила даний вид шахрайства не затримано. Прикладів шахрайських схем з орендою нерухомості у Чернівцях є багато і з кожним роком вони все вдосконал...
фото
Співробітники Чернівецького обласного управління Ощадбанку долучилися до донорства крові,  пише 0372.ua.  "Працівники Чернівецького обласного управління Ощадбанку на чолі із своїм керівником Русланом Запаранюком вкотре долучилися до цієї благородної справи і  поповнили ряди донорів", - йдеться у повідомленні на сайті Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА. Нагадуємо, що МОЗ планує доплачувати сімейним лікарям за супровід хворих на туберкульоз Як за...