• Головна
  • Здоровий сон: чого не варто робити перед сном
22:00, 31 січня 2019 р.

Здоровий сон: чого не варто робити перед сном

Здоровий сон: чого не варто робити перед сном

Ми весь час поспішаємо, змучені втомою і тривогою з нетерпінням чекаємо вечора, коли зможемо розслабитися. Але, можливо, причина важких днів на те, як ми проводимо вечір. 

Не з'ясовуйте стосунки з партнером

Продуктивніше вирішувати конфлікти вранці. Порада не лягати спати з образою, можливо, не така мудра. Якщо вирішите не лягати, поки не розберетеся з конфліктом, то не зможете виспатися, адже після емоційного збудження буде важко заснути, інформує Ukr.Media.

Тимчасово «погодьтеся не погоджуватися». Виснажені і агресивні через гнів, стрес і образу, ви нічого не вирішите. Краще заспокоїтися, вчасно лягти і відпочити, тоді на наступний ранок розмова з партнером пройде продуктивно.

Не забувайте піклуватися про шкіру обличчя

Одних вологих серветок недостатньо. Щоб уникнути висипань, потрібно вмиватися. Багато з нас не надають цьому великого значення, а даремно. Навіть якщо ви не робите макіяж, шкіру необхідно очищати від поту, жиру та інших забруднень. Якщо дуже втомлюєтеся або пригнічені, щоб вмиватися перед сном, це погана ознака. Можливо, ви хронічно не висипаєтеся або у вас починається депресія.

Завівши звичку регулярно доглядати за шкірою, ви зможете не тільки чудово виглядати, але й зміцните психологічне здоров'я. Досить щовечора приділяти цьому 10 хвилин. Забудьте про серветки для обличчя, вони погано впливають на стан шкіри.

Не займайтеся спортом

Навантаження краще перенести на першу половину дня, тоді вони допоможуть міцніше спати вночі. Деякі не готові ходити в спортзал, навіть якщо за це будуть платити. Якщо ви з тих людей, хто регулярно займається спортом, не кидайте, просто пам'ятайте, що вечірні тренування можуть не кращим чином позначитися на якості сну.

Фізичні навантаження корисні для здоров'я, потрібно знаходити для них відповідний час. Пізні тренування можуть порушити сон, збивши циркадні ритми організму. Займаючись спортом вечорами, ми посилаємо сигнал, що найближчим часом хочемо бути активними. Через це буває важко заснути. Найкраще перенести спортивні навантаження на ранок, так ви зможете підвищити настрій і продуктивність.

Не паліть

Нікотин заважає заснути. Якщо палите, намагайтеся не доторкатися до сигарет перед сном, а саме за дві години перед сном.

Не випивайте

Алкоголь погано впливає на якість сну. Випивши, ви відчуєте сонливість, але сон буде неякісним. Алкоголь впливає на зміну фаз сну, через що ви часто прокидаєтеся і менше часу проводите в глибокому сні. Щоб розслабитися, випийте склянку чаю з трав або теплого молока.

Не заходьте у соціальні мережі

Їх відвідування сприяє виробленню гормонів стресу. Здавалося б, нічого немає страшного в тому, щоб перед сном перевірити повідомлення, але це може перешкодити якісно виспатися.

Коли ми заходимо в соціальні мережі, в мозку відбуваються гормональні зміни. Він посилає сигнал наднирникам, які починають посилено виробляти кортизол і адреналін. Ці «гормони стресу» дають приплив енергії, який не потрібен перед сном. У довгостроковій перспективі підвищене вироблення цих гормонів погано впливає на мислення і сприяє розвитку тривоги і депресії.

Не користуйтеся телефоном в ліжку

Екрани смартфонів і інших електронних пристроїв випромінюють синє світло, яке заважає заснути і сприяє розвитку діабету і раку грудей. Якщо вам потрібна ще одна переконлива причина тримати телефон подалі від ліжка - це також допоможе поліпшити інтимне життя. Якщо ми весь час проводимо, втупившись в екран смартфона, замість того, щоб дивитися в очі коханому, це не сприяє близькості.

Відповідаючи на листи колег перед сном, ви даєте їм зрозуміти, що вас можна турбувати пізно ввечері.

Не влаштовуйте перекус

Поки організм перетравлює їжу, заснути не вдасться. Коли ми ввечері вирішуємо побалувати себе чимось солодким або солоним, живильна енергія не витрачається на активність, а відкладається у вигляді жиру. Це прискорює набір ваги, що загрожує серйозними наслідками на зразок діабету та інших хронічних хвороб.

Перекушуючи перед сном, ми порушуємо сон. Організм не може повноцінно відпочивати, коли зайнятий перетравлюванням їжі. В результаті порушується не тільки сон, але і ритм травлення. Вечеряти краще за кілька годин до сну. Щоб не мучив голод, вживайте більше продуктів, багатих білком і здоровими жирами.

Не нехтуйте доглядом за волоссям

Якщо любите приймати душ на ніч, часто буває лінь сушити волосся феном. Лягаючи в ліжко з мокрою головою, ми створюємо додаткові проблеми на наступний ранок. Коли ми крутимося в ліжку, мокре волосся треться об подушку, це може призвести до підвищеної ламкості волосся.

Волосся з ранку можна зібрати в пучок, але не забудьте ввечері його розпустити. Якщо залишаємо волосся перев'язаними на ніч, через постійний тиск вони ламаються і скручуються. Якщо не хочете залишати їх розпущеним, заплетіть їх у косу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #сон #цікаве
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...