• Головна
  • Понад півмільйона буковинців уклали угоди із сімейними лікарями
16:29, 14 лютого 2019 р.

Понад півмільйона буковинців уклали угоди із сімейними лікарями

Понад півмільйона буковинців уклали угоди із сімейними лікарями

Понад півмільйона буковинців уклали угоди із сімейними лікарями. Для найменшої області України це доволі високий показник. Зі стартом медичної реформи населення відчуло ще кілька позитивних змін:  це програма «Доступні ліки», запровадження безкоштовної діагностики, реформування системи екстреної допомоги, а також розвиток сучасної спеціалізованої медицини.

«Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася, – каже Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки. І попереду ще багато роботи».

Цьогоріч на охорону здоров’я у виділено майже 132 млрд грн, що на 15 млрд грн більше, ніж у 2018 році. Уряд зробить низку кроків, завдяки яким кожен українець зможе вчасно отримувати кваліфіковану медичну допомогу, а лікарі отримають гідні зарплати.

Найпершим суттєвим кроком, який вже зараз змінив якість життя українців, стало запровадження сімейної медицини. Як повідомили тва у Департаменті охорони здоров`я Чернівецької ОДА, станом на сьогодні у рамках Національої кампанії «Обери свого лікаря» 64% буковинців підписали декларації з лікарями первинної ланки. Хто не встиг зробити це у 2018-му, матиме нагоду підписати угоду з сімейним лікарем цьогоріч. В електронній системі охорони здоров’я зареєстровано понад 97% (657) лікарів ПМД, до роботи даної системи підключено більше 87% (50) медичних закладів області.

Завдяки принципу “гроші ходять за пацієнтом” медики змогли суттєво збільшити свій дохід.

Лікарі Клішковецького центру надання первинної медико-санітарної допомоги на Буковині уже з липня минулого року почали отримувати зарплату по-новому. Тут укладають декларації п’ять сімейних лікарів. Серед них – і Оксана Фуркал. Вона набрала рекомендовану кількість пацієнтів – 2 тисячі.

«Робота триває, звичайно, тепер нам трохи складніше. Адже є люди із сусідніх сіл Хотинського району – і Шилівці, і Малинці, і Колінківці. Навіть із Чернівців звертаються. Трохи важче, бо дільниця розширилась. Але завдяки новим правилам у системі охорони здоров’я ми отримуємо кошти за кожного пацієнта. Дійсно, істотно збільшилась зарплата. Скажімо, у мене – удвічі», – розповіла лікарка.

Кожен може вільно обрати лікаря без жодних прив’язок до місця проживання чи прописки. Такий медик піклуватиметься про здоров’я всієї родини, спостерігатиме за дітьми змалечку, проводитиме профілактичні огляди і добре розумітиме, як краще лікувати кожного в сім’ї.

Чим більше пацієнтів у амбулаторій сімейної медицини, і закладів, що приєднались до реформи, тим більше фінансування вони отримують від держави. А це дозволяє підвищити зарплату лікарям, придбати нове обладнання та інструменти, покращити сервісне обслуговування.

У 2017 році Урядом було запроваджено програму «Доступні ліки», завдяки якій люди з хронічними захворюваннями можуть отримати в аптеці необхідні препарати безкоштовно або з невеликою доплатою. А це понад 260 лікарських засобів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету 2 типу. 59 з них – безкоштовні. До слова, в Україні 6,6 млн людей регулярно отримують доступні ліки. З ініціативи Уряду перелік таких ліків розшириться, а з квітня 2019 року їх виписуватимуть за електронним рецептом, що дозволить отримати ліки навіть в аптеці іншої області.

Ще однією докорінною зміною у системі охорони здоров’я Уряду Володимира Гройсмана є запровадження безкоштовної діагностики, яку вже з 1 липня можна буде проходити за направленням свого сімейного лікаря.

До програми увійдуть 54 медичні послуги: аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження (разом з ендоскопічним оперуванням). Також УЗД, рентген, мамографію можна буде зробити безкоштовно (усього 80% від усіх досліджень).

Вельми важливим кроком у покращенні рівня послуг у сфері охорони здоров’я є модернізація диспетчерських служб швидкої допомоги. Адже іноді відлік йде на секунди, і якщо бригада лікарів приїде навіть на хвилину швидше, це може врятувати чиєсь життя.

Реформа екстреної допомоги розпочнеться з Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Одеської, Донецької областей та міста Києва. У цих регіонах будуть придбані нові «швидкі» з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати. На ці цілі у 2019 році виділено 1 млрд грн.

Українці мають отримувати висококваліфіковану допомогу у закладах, оснащених сучасним медичним обладнанням. Задля цього Уряд продовжує розбудову мережі центрів кардіо-судинної хірургії. Щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їх оснащення. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисячам людей, що страждають на серцево-судинні захворювання. Протягом трьох років буде відкрито 39 нових кардіоцентрів по всій країні. Кожна людина зможе отримати там допомогу цілодобово, а люди з гострим інфарктом міокарду – безкоштовне обстеження та стентування.

Зводяться нові перинатальні центри, у яких передчасно народжені малюки отримають свій шанс на життя. Також добудовується дитяча лікарня «Охматдит». Минулого року запущено роботу діагностичного корпусу, у котрому вже понад півтори тисячі маленьких пацієнтів пройшли обстеження та отримали лікування. До кінця цього року буде добудовано другу чергу лікарні, тож удвічі більше дітей зможуть отримати високоспеціалізовану допомогу.

Зважаючи на це можна стверджувати, що система охорони здоров’я поступово виходить на якісно новий рівень, що зробить життя в Україні значно кращим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #медицина #реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...