• Головна
  • На Буковині відкриють поліцейські та пожежні станції задля безпеки громадян в ОТГ
17:31, 18 березня 2019 р.

На Буковині відкриють поліцейські та пожежні станції задля безпеки громадян в ОТГ

На Буковині відкриють поліцейські та пожежні станції задля безпеки громадян в ОТГ
У Чернівцях рятувальники та поліцейські обговорили проблеми захисту в об'єднаних територіальних громадах, дійшовши висновків, що доцільними є відкриття поліцейських, пожежних станцій та вдосконалення системи оповіщення населення.

Тему захисту в ОТГ обговорювали на семінарі «Формування безпечного середовища в об’єднаних територіальних громадах», який відбувся за ініціативи Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Поруч із тими новими повноваженнями і ресурсами, пов’язаними із охороною здоров’я й освітою, які з'явилися у громаді, ніхто не забирав однієї із нині дуже актуальних сфер – це цивільний захист мешканців. Тому сьогодні говоримо про питання безпеки у широкому контексті – це і безпека даних, і мобільність населення, і безпека дорожнього руху, і криміногенні питання тощо», – сказала директор Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук.

Як розповів присутнім заступник начальника управління ДСНС України у Чернівецькій області Андрій Андроняк, минулого року приблизно на чверть збільшилась кількість врятованих на пожежах осіб та матеріальних цінностей. Цього вдалося досягнути завдяки суттєвому оновленню пожежної техніки та професійній підготовці персоналу, вважає Андроняк. Крім того, суттєву допомогу в досягненні позитивних показників дала і співпраця з органами місцевого самоврядування.

"На території області створено 92 підрозділи місцевої пожежної охорони. Із них 35 підрозділів - воб’єднаних територіальних громадах. Підрозділи на місцях реально працюють, і це суттєво допомагає зменшити час ліквідації пожеж. Якщо ці пожежі незначні, то їх вдається ліквідувати силами місцевої пожежної команди. Якщо ж трапляються масштабні пожежі, то місцеві пожежники своїми силами намагаються хоча б локалізувати вогонь та мінімізувати втрати. До того часу, поки на підмогу приїдуть рятувальники з сусідніх підрозділів», – поінформував він.

Про необхідність створення у громадах комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та важливість оперативного інформування населення про пожежі чи інші надзвичайні події розповів начальник відділу організації заходів цивільного захисту управління ДСНС України у Чернівецькій області Віктор Дяків.

«Цю комісію з питань ТЕБ та НС очолює голова ОТГ. До складу, як правило, входять представники ДСНС, поліції, медиків тощо. Якщо виникає якась надзвичайна ситуація, ця комісія збирається позачергово, приймає рішення, наприклад, про виділення коштів з резервного фонду на ліквідацію наслідків цієї пожежі чи іншої ситуації", – розповів Дяків.

Іншим важливим питанням, за його словами, є оповіщення населення. І з цим є дуже великі проблеми, адже система зв’язку та оповіщення як в Україні, так і по області залишилась ще з 1970-х років. Тому в цьому питанні зараз усе залежить від керівництва ОТГ.

"Саме вам потрібно буде організувати місцеву систему оповіщення. Бо людям потрібно знати, що сталося насправді, і розуміти, що потрібно далі робити, щоб не було паніки. Бо якщо людина чогось не знає, вона це додумає. А це гірше», – додав рятувальник.

Окрім цивільного захисту та пожежної безпеки населення не менш важливим є організація поліцейського захисту. На сьогодні актуальним є створення на території громад центрів безпеки громадян та виділення окремих посад дільничних офіцерів громад.

«Паралельно з реформою децентралізації у 2014 році в структурі МВС також почалися перетворення. Основні зміни направлені на взаємодію з населенням, громадами на засадах партнерства. Наші громадяни вимагають від нас одного – створення безпечного середовища, яке надасть можливість невпинно і ефективно розвиватися нашим громадам", – сказав начальник управління превентивної діяльності головного управління Нацполіції у Чернівецькій області Святослав Кішлар.

Він нагадав, що рівно рік тому, у березні, на подібній зустрічі правоохоронці домовились з представниками ОТГ взяти курс на створення поліцейських станцій на теренах області. На сьогодні Буковина є кращою в Україні за цим показником, зазначив Кішлар, поінформувавши, що вже відкрито 11 поліцейських станцій, сім з яких на території ОТГ. Загалом же по Україні вже відкрито 106 поліцейських станцій. Це один з найдієвіших механізмів створення безпечного середовища.

Поліцейський також зупинився і на проблемі роботи нинішніх дільничних поліцейських та запровадження посад дільничних офіцерів громад. Керівництво міністерства вважає, що поліцейських на місцях не потрібно залучати до проведення службових нарад, зустрічей тощо, а навпаки, давати більше повноважень на місця.

«Від голів ОТГ можна часто почути критику роботи нинішніх дільничних поліцейських через те, що їх часто немає на місцях. То вони на нараді, то на якомусь тренінгу, то ще десь. Але ситуація найближчим часом буде змінюватись. У дільничних офіцерів громад, які прийдуть на зміну нинішнім дільничним поліцейським, буде більше повноважень і їх не будуть залучати до щоденних нарад і звітів. Крім того, потрібно забезпечити наявність кадрів на ці посади. Але це також робота не лише кадрових офіцерів поліції, а й керівництва громад. Ви маєте активно долучатися до пошуку людей, які б залишились працювати у вашій громаді», – сказав Кішлар.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...