На Сторожинеччину завезли зубра із австрійко-німецьким корінням

На Сторожинеччину завезли зубра із австрійко-німецьким корінням, Ася

Днями у вольєрі для утримання маточного поголів’я зубрів, створеному спеціалістами Сторожинецького лісгоспу на території Банилівського лісництва, з’явився новий мешканець – зубр на ім’я Мулат.

Його привезли з львівських лісів, де він проживав на волі на теренах національно природного парку «Сколівські Бескиди». Міністерство екології та природних ресурсів надало дозвіл на переміщення червонокнижного зубра у воль’єр Сторожинецького лісгоспу в рамках заходів зазначеної програми.

«Ми маємо значний досвід у транспортуванні зубрів навіть на великі відстані, коли два роки тому завозили у наш вольєр першого зубра, якого назвали Мурза, аж з Миколаївського зоопарку», – розповідає головний мисливствознавець ДП «Сторожинецьке ЛГ» Сергій Чистов. 

За процесом відлову Мулата та за його транспортуванням слідкували представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, ветеринарний супровід забезпечили спеціалісти ветеринарної медицини Сколівського району. Тварина добре перенесла переїзд і тепер освоюється у своїй новій домівці та знайомиться зі старожилами вольєру. 

«Зубри – соціальні тварини, вони мирні, живуть стадом, добре ставляться один до одного і до інших тварин. Переконані, наші зубри подружаться з новачком», – розповідає мисливствознавець Руслан Рудий.

Втім, спеціалісти служби головного мисливствознавця Сторожинецького лісгоспу сподіваються не тільки на добру дружбу між зубрами. Від десятирічного Мулата, який знаходиться у розквіті своїх репродуктивних сил, очікують таких самих здорових і сильних нащадків його генеалогічної лінії. За словами Сергія Чистова, Мулат належить до зубрів австрійсько-німецької крові. Зубри сторожинецького вольєру, а також ті, що перебувають на волі у буковинських лісах, представляють іншу гілку генеалогії цих тварин – східно-європейську. Тож приїзд Мулата дозволить влити свіжу кров у популяцію буковинського зубра.

Працівники мисливського господарства «Зубровиця», яке є структурним підрозділом Сторожинецького лісгоспу, а також Банилівського лісництва забезпечили достатню кормову базу для підгодівлі зубрів, облаштували для цього кормосховища, годівниці, солонці у різних місцях вольєру. Закладені і засіяні поживними травами кормові поля дозволять Мулату та іншим зубрам вольєру добре підготуватися до гону, який для них наступить наприкінці літа. Для охорони і контролю на території вольєру поставлено кілька спостережних веж.

«Зубр європейський занесений до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та належить до виду тварин, що перебувають на межі зникнення в цілому світі. Тож наша програма з відродження і примноження популяції буковинських зубрів у диких лісах завдяки отриманню у вольєрі здорового життєздатного потомства цих тварин є внеском у загальну добру справу зі збереження зубра на теренах Європи», - зазначає директор ДП «Сторожинецьке ЛГ» Ігор Іванович Беленчук, повідомляє прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ».

Фото Сергія ЧИСТОВА

На Сторожинеччину завезли зубра із австрійко-німецьким корінням, фото-1
лісгосп зубр
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі