В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені

В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, Ася

У рамках проекту «Вулична медицина» на Калинівському ринку його працівники й відвідувачі могли безкоштовно обстежити свої легені.

За сприяння Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного протитуберкульозного диспансеру, обласного центру здоров’я та обласного відділення Товариства Червоного Хреста організували і провели на ринку безоплатні флюорообстеження на пересувній рентген-установці. Захід був приурочений до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який щороку відзначають 24 березня.

– Подібні вуличні флюорографічні обстеження на пересувній рентген-установці проводимо не перший рік. У такий спосіб прагнемо підвищити зацікавленість людей у власному здоров’ї та запобігти поширенню захворювання на туберкульоз, який давно перестав бути хворобою лише асоціалів, – коментує головний лікар Чернівецького обласного протитуберкульозного диспансеру, експерт ДОЗ за фахом «Фтизіатрія» Іван Гавриш.

Протягом чотирьох годин роботи пересувного флюорографа на Калинівському ринку обстеження зголосилися пройти більше 120 осіб. У двох із них було виявлено підозру на туберкульоз, тому їх скерували до спеціалізованого фтизіатричного закладу. Ще у трьох обстежених виявили запалення легенів, а у більш як десяти – серцеву патологію.

– Проект «Вулична медицина» давно засвідчив свою високу ефективність. Мимохідь довідавшись про рівень артеріального тиску, рівень глюкози у крові тощо, люди, переконаний, будуть уважніші до свого здоров’я і дбатимуть про профілактику. Особливо це важливо щодо запобігання такого загрозливого інфекційного захворювання як туберкульоз. Тому щиро вдячний колегам ЛПЗ області за їхню активну участь у проекті, – підсумовує головний лікар обласного центру здоров’я Андрій Попадюк.

В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-1 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-2 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-3 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-4 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-5 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-6 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-7 В Чернівцях понад 120 осіб безоплатно обстежили свої легені, фото-8
обстеження лікарі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі