Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях

Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, Ася

В Чернівцях із робочим візом перебувала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Після проведеного дня в місті Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилась враженнями.

"Відпрацювали день в Чернівцях. Побувавши в цьому місті, ще раз переконалась, що теза про те, що євроінтеграція для України - це просто повернення в свою домівку, до родини європейських народів, є абсолютно правдою.

Місто, де бруківка покладена 130 років тому австрійськими майстрами і до цього часу не потребує ремонту. Де будівля університету імені Федьковича самим своїм духом та архітектурою надихає займатися академічною наукою та зростати глибокою свідомою особистістю. Де люди, прекрасні в своїй щирості, не бояться ставити незручні питання: ні студенти, ні військові, ні радіослухачі. Багатонаціональне місто, в якому представники всіх народів мирно співіснують, ставлячись з повагою до прав один одного.

Найменша область України, три чверті експорту з якої іде до ЄС, і яка посідає друге місце в Україні за обсягами вирощеної плодово-ягідної продукції. Де змогли так об’єднатися в кооперативи, що заробляють гарні гроші, здаючи зібрані гриби та ягоди на переробку і експортуючи готову продукцію за кордон.

Область - одна з лідерів в Україні за темпами створення ОТГ та встановленню сонячних батарей і інших джерел відновлювальної енергетики. Регіон, де місцеві журналісти щиро цікавляться темою гендерної рівності (!) і де є такі справжні жіночі організації, які не на словах, а на ділі реалізують серйозні гендерні проекти.

Рівність, повага, толерантність, громадянська свідомість, відповідальне споживання, здатність до самоорганізації, відсутність «пилу в очі». Хіба це все не європейські цінності в своєму первісному вигляді?

А скільки тут працює проектів Євросоюзу, скільки є грантів і програм, якими вже користуються місцеві жителі. Не сидять, склавши руки і дорікаючи на все навколо, а беручи в свої руки відповідальність за себе і те, що відбувається навколо.

Звичайно, є багато проблем, які треба вирішувати, включно із залученням центральної влади. Таких, як митні чи транспортні питання. Ці ж самі сфери є найбільш проблемними в загальноукраїнському масштабі в контексті виконання Угоди про асоціацію. Знаємо про ці проблеми, працюємо над ними, а завдяки таким візитам з’являються нові ідеї щодо їхнього вирішення. Спільно із зацікавленою та активною місцевою владою і громадами можна здолати будь-які труднощі, переконана.

Якщо ми нарешті зробимо рейтинг євроінтегрованості областей України, то Буковина точно посяде там одне з чільних місць." - розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, що Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила в ЧНУ.

Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-1 Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-2 Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-3 Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-4 Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-5 Віце-прем’єр-міністр розповіла про свої враження від перебування в Чернівцях, фото-6
враження Віце-прем’єр-міністр
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі