Чи варто дотримуватись посту: духовне очищення очима священиків та лікарів

Чи варто дотримуватись посту: духовне очищення очима священиків та лікарів, Полісан Вікторія

Як відомо, 11 березня у всіх християн розпочався Великий піст, який триватиме аж до Великодня. В цей час вірянам забороняється їсти продукти тваринного походження, треба обмежити свої розваги та намагатись духовно очиститись.

Ми поцікавились у наших читачів чи дотримуються вони посту та що думають з цього приводу взагалі. На сайті 0372.ua ми провели опитування та дізнались скільки чернівчан дотримуються духовних правил та постять. Тож, 22,6% опитаних зазначили, що дотримуються посту, бо вважають, що це духовне очищення. Варіант «Так, але тільки в перший та останній тиждень» обрали 12,9% респондентів. Більша частина чернівчан, а саме 64,5% вказали, що не дотримуються посту.

Безумовно, кожна людина може вирішувати такі питання сама та обирати свій шлях. Про необхідність дотримання посту журналісту 0372.ua розповів Архиєпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій. За його словами, піст – це велике випробування людиною самої себе.

«Є багато аспектів дотримання посту, але основний – це духовний. Насамперед це є жертва перед Богом. Ціль посту – пізнати себе, проявити самокритичність та відкрити свої духовні рецептори, очиститись від гріха. Цей шлях проходить через самозречення від їжі, духовні вправи, посилення молитви, метою є пізнання на що ти здатен. Це є жертва перед Богом, бо саме це наближає тебе до Бога. Піст показує дух людини і те наскільки вона міцна», - зазначив Архиєписком.

За його словами, правослана церква розглядає піст як позбавлення від залежностей, від їжі, від шкідливих звичок, від розпусти - це суто глибинне та індивідуальне.

«Людина є заручником, і коли вона позбавляється від цього – це маленький подвиг. Якщо вона хоче на час посту позбавитись будь-якої залежності, то може спробувати. А все починається з традиційної заборони – не вживати м’ясо, жирні продукти, яйця і молочні продукти. Але сьогодні є й інша рекомендація, яку церква підтримує – це відмова від мучних продуктів, від білого хліба та солодкого, особливо цукру. Сьогодні люди цим зловживають і це позначається на загальному стані», - переконаний Архиєпископ Онуфрій.

Чи варто дотримуватись посту: духовне очищення очима священиків та лікарів, фото-1

Крім цього, він зазначає, що постити треба обов’язково в комплексі, в який входить молитва, самозречення і причастя. Важливими в цей час є і роздуми над гріхами. Адже ми повинні знайти їх, визнати і не повторити – тільки так можна отримати прощення.

В свою чергу, лікарі не забороняють дотримуватись посту, але для того, щоб не нашкодити організму і не створити йому стрес, потрібно заздалегідь готуватися до цього особливого періоду.  

Для початку необхідно визначитись кому не варто постити. До цієї категорії входять вагітні жінки, матері, які годують, воїни, важкохворі, люди, які займаються важкою фізичною працею, діти до 12 років та ті, хто перенесли важке захворювання.

Всі інші можуть обмежити себе в їжі на час посту. Лікар та в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що потрібно починати постити в декілька етапів. Треба почати їсти менше м’яса, та більше овочів, а також звернути увагу на бобові, бо саме в них є всі необхідні вітаміни.

«Слід триматися подалі харчування самими лише вуглеводами, особливо білими хлібом, білим рисом і макаронами без нічого. Вони мають високий глікемічний індекс, і саме такий раціон призводить до нестачі вітаміну В1, появі закрепів і набору ваги», - порадила лікар.

Крім цього, ми дізнались думку чернівчан щодо дотримання посту:

«Під час Великого посту я намагаюсь обмежити себе у деяких продуктах, не їсти м’яса, ковбаси, яку я так  люблю, (сміється)  та не вживаю деякі молочні продукти. Останні  три роки я тримаю піст і помічаю, що в цей період можна добряче схуднути», - каже чернівчанин Дмитро.

«Посту я не дотримуюсь. Я говорив щодо цього з священиком, і дізнався, що люди, які важко працюють можуть отримати послаблення в пості щодо їжі. Але я намагають контролювати свої погані думки, погані помисли, не заздрити. Водночас я іду до сповіді та до причастя», -  ділиться буковинець Роман.

Отож, дотримання Великого посту це справа кожного. Ми можемо самі приймати рішення та очищатись духовно будь-якими шляхами. Головне не тримати поганих думок в голові, бути добрішим і тоді світ навколо вас зміниться на краще.  

піст великдень лікар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі