Вибори-2019: що потрібно чернівчанам знати про кандидатів в Президенти?

Вже в цю неділю, 21 квітня, в Україні відбудеться другий тур голосування, на якому українці остаточно визначать хто буде Президентом.

Саме тому 0372.ua підготував для чернівчан інформацію про двох кандидатів Петра Порошенка та Володимира Зеленського, а також їхню передвиборну програму.

Зеленський Володимир Олександрович народився 25 січня 1978 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Після школи поступив в місцеву філію Київського економічного університету на юридичний факультет, однак за фахом не працював. З 1997 року є лідером "95-й кварталу". 

В кінці 2003 року "95 кварталом" зацікавилися українські телеканали. У 2006 році він прийняв участь і переміг у "Танцях з зірками", де виступав з дворазовою чемпіонкою світу з бальних танців Оленою Шоптенко.

У 2010 році Зеленський почав зніматися в телепередачі "Розсміши коміка", а через рік став співведучим Філіпа Кіркорова в російській версії шоу Х-фактор – "Фактор А".

З 2008 року Зеленський також активно знімався в кіно ("Любов у великому місті", "Ржевський проти Наполеона", "Службовий роман. Наш час", "8 перших побачень", "8 нових побачень").

З 2010 року Зеленський став генпродюсером "Інтера" і активно займався медіабізнесом. Самий його великий продюсерський проект – "Вечірній квартал". На другому місці –фільми та серіали "Студії квартал 95" ("Свати", "Службовий роман. Наш час", "Слуга народу"). 

Крім ТБ-проектів, у компанії є мультиплікаційна студія, яка займається виробництвом анімаційних проектів "Кварталу", а також робить ряд робіт для реклами.

Ще одне велике підрозділ - "Квартал-Концерт" - одна з найбільших в Україні компаній, яка займається організацією концертів топ-зірок українського шоу-бізнесу.

1 грудня 2017 року в Україні зареєстрували нову партію "Слуга народу". За даними аналітичної системи YouControl, її керівником став Баканов Іван Геннадійович, який є юристом "Квартал 95" з 2013 року.

31 грудня 2018 року в ефірі новорічного випуску програми "Вечірній квартал" буквально за хвилину до нового року Зеленський оголосив про те, що йде на вибори президента України 2019.

Володимир Зеленський одружений на Олені Кияшко. Вони знайомі зі школи, вчилися в паралельних класах. Офіційно пара одружилася в 2003 році, після того як команда "95 квартал" пішла з КВК. Через рік Зеленський став батьком доньки Саші. 21 січня 2013 року Олена народила сина Кирила.

Основні моменти із передвиборчої програми:

Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. В сучасній Україні це повинно відбуватись із максимальним використанням новітніх технологій.

Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України».

Ніяких «корочок», ніякого «телефонного права». Невідворотність відповідальності та справедливе і законне покарання – основа чесної України. Вибори до Парламенту та місцевих рад мають відбуватись за відкритими списками. «Кнопкодавство», «депутатські прогули» – автоматична підстава до позбавлення депутатського мандату.

Судова гілка влади повинна стати Владою, а не прислужником у Президента, уряду, Парламенту, місцевої влади. Ми повернемо довіру і повагу до суду. Для простих спорів – мирові судді, які обираються народом. Для кримінальних злочинів – ефективний суд присяжних, який складається з народу.

Ми повинні вибороти мир для України. Перед гарантами за Будапештським меморандумом і партнерами з ЄС ми ставитимемо питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин.

Професійна армія має стати школою лідерства і свободи. Армія повинна бути престижною службою, де отримані навички і знання будуть успішно застосовані і в реальному секторі економіки. Бюджет на армію має перестати бути «годівницею» для «кабінетних генералів», а повинен забезпечити гідні умови служби і розвиток солдата. 

Рух України до НАТО та інших безпекових об’єднань – запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів.

Першочергові завдання розвитку економіки: детінізація економіки, свобода конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, довгострокове недороге кредитування. Я, як Президент, буду гарантом кожному великому інвестору, який прийде в Україну. 

Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають всі.

Бюджет держави повинен стати народною казною, а не системою забаганок народних депутатів. Формування прозорого ринку землі.

Україна повинна перейти на забезпечення своїх потреб за рахунок власних енергетичних ресурсів, ставши згодом їх експортером на європейський ринок.

Необхідно впровадити економічний паспорт українця. Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!

Нульова толерантність до корупції на всіх рівнях. Підозрюваний у корупції не вийде під заставу. Засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону обіймати державні посади. Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення. Я сам не крав і нікому не дозволю!

Новоствореним антикорупційним органам і Вищому антикорупційному суду – максимальну державну підтримку для ефективного виконання їх завдань. 

Чесні посадовці отримають гарантовані гідні заробітні плати, відкриті конкурси на посади, високий соціальний статус і державне страхування.

Найважливіший крок в охороні здоров’я – перехід до страхової медицини. Пацієнт буде сам визначати програму страхування, обирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення – за рахунок держави.

Ліки, які пройшли реєстрацію в країнах ЄС та США, не будуть отримувати додаткових дозволів в Україні. Введемо обов'язковий безкоштовний щорічний медичний огляд.

Ми запровадимо принцип «гроші ходять за талановитим студентом». Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти.

Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Всі страхові накопичення, зроблені людиною за життя, не будуть пропадати у фондах, а переходитимуть у спадщину. Ми забезпечимо монетизацію пільг і субсидій.

Будівництво доріг за європейськими стандартами, автоматичний контроль ваги та швидкості автомобілів, відновлення аеропортів у кожному обласному центрі, підписання угоди «Відкрите небо» з ЄС, усунення монополізму на транспорті – мої пріоритети.

Введення європейських стандартів промислового і продовольчого виробництва. Сортування та переробка сміття, відмова від пластику, контроль за вирубкою лісів, забрудненням річок, виснаженням чорноземів – наш внесок у майбутнє країни.

Уся інформація про формування та використання бюджетів, проведення тендерів, закупівель, аукціонів буде доступною всім. Публічні процеси будуть автоматизовані, адже комп’ютер хабаря не бере. Послуги, які можуть надаватись електронно, будуть впроваджені першочергово.

Громадяни України отримають можливість долучатись до прийняття важливих рішень влади через мережу Інтернет, зокрема і до голосування на виборах і референдумах.

Уповноважений представник кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського у ЦВК з правом дорадчого голосу Кальченко Сергій Віталійович.

Довірені особи кандидата на пост Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі: Савченко Ольга Станіславівна, Баканов Іван Геннадійович, Іонушас Сергій Костянтинович, Галайчук Вадим Сергійович, Загоруйко Аліна Леонідівна. 

Довірені особи кандидата на пост Президента України у Чернівецькій області:

 • округ №201Григораш Олег Іванович, 
 • округ №202Комарницький Юрій Іванович,
 • округ №203Клим Павло Миколайович, 
 • округ №204Гутнік Іван Юрійович

Порошенко Петро Олексійович народився 26 вересня 1965 року в місті Болград Одеської області. У 1989-му Порошенко закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини". До 1992 року навчався в аспірантурі та працював на кафедрі.

У 2000-му Порошенко створив власну партію "Солідарність". Також мав відношення до створення політсили "Партія регіонів". У 2002 році Порошенко став членом опозиційної фракції "Наша Україна" і надалі керував виборчою кампанією Віктора Ющенка. До речі, Порошенко і Ющенко пов'язує не тільки політика, вони куми: Ющенко хрестив дочок Порошенко.

У лютому 2005-го Порошенко був призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки України, але вже у вересні був звільнений. У 2007 році зайняв пост голови Ради Нацбанку України, а через два роки, у жовтні 2009, став міністром закордонних справ.

23 березня 2012 року президент Віктор Янукович призначив Порошенка на посаду міністра економіки і торгівлі України. Брав участь у виборах до Верховної ради 7-го скликання від вінницького округу - набрав понад 70% голосів і очолив Комітет з питань євроінтеграції.

У 2013-2014 роках був активним учасником Революції гідності. Політика призначили представником української влади на переговорах з депутатами Верховної ради Криму, які планувалися в Сімферополі. Проте він не був допущений мітингуючими до будівлі парламенту.

Став гендиректором концерну Roshen з представництвами не тільки по Україні, але і за кордоном (Липецька фабрика в Росії, Клайпедська в Литві, фабрика Bonbonetti Choco в Угорщині).

Крім шоколадних фабрик, серед бізнес-активів Порошенко значаться: підприємства сфери комунікацій і ЗМІ (5 канал, трускавецька ТРП, радіо Ніко-ФМ, Радіо 5 - Ретро ФМ, одеське Радіо Next, дрогобицьке Твоє радіо), аграрні компанії ("Укрпромінвест-Агро", "Поділля"), автомобільна корпорація "Богдан", Севастопольський морський завод, завод "Кузня на Рибальському", Пісковський завод скловиробів (Київська область), страхова компанія "Країна", Міжнародний інвестиційний банк, акумуляторний завод "Енергоавтоматика" на Дніпрі, телекомунікаційна фірма "Екран" (бренд Maximum TV), спортклуб "П'ятий елемент".

Дружина – Марина, лікар-кардіолог, голова ради Благодійного фонду президента України. У президента четверо дітей: старший син Олексій (1985) – народний депутат 8-го скликання Верховної ради. Молодший син Михайло (2001) та доньки-близнюки Женя і Саша (2000), які навчаються у "Конкорд коледжі" в графстві Шропшир (Англія). Онуки: Петро (2014) та Єлизавета (2016).

Основні моменти із передвиборчої програми:

У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО. Завдяки членству в ЄС і НАТО забезпечимо:

 • високі стандарти життя людей;
 • верховенство права і рівні правила для всіх;
 • допомогу в розвитку економіки всієї держави і регіонів;
 • доступ до найбільшого світового ринку;
 • безпеку і захист держави, бо основний принцип НАТО – це «один за всіх, всі за одного».

До ЄС і НАТО ми вступимо як країна – регіональний лідер. Упродовж наступних 5 років Україна має стати:

 • лідером аграрного сектору в Європі;
 • одним із п’яти нових глобальних лідерів ІТ-сектору;
 • регіональним лідером індустріального розвитку;
 • транспортним хабом Східної Європи;
 • однією з десяти найбільш відвідуваних країн Європи під гаслом «Модна країна, яку відкриває світ».

Формула успіху України передбачає реалізацію плану дій, заснованого на використанні стратегічних переваг України і базованого на досягненнях попередніх п’яти років.

Ми відродили армію, яка зупинила російського агресора і стримує його. Зміцнення Збройних Сил, їхня модернізація та оснащення новітніми зразками зброї та військової техніки залишиться нашим безумовним пріоритетом. Це, серед іншого, дає поштовх нашій науці і промисловості.

Ми завершимо створення щільної системи протиракетної та протиповітряної оборони. На часі – докорінна модернізація українського флоту і повітряних сил.

Ми піднімемо рівень соціального забезпечення наших військовослужбовців, розширимо підтримку родин учасників бойових дій. Ми підписали Угоду про асоціацію та створили зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Частка ЄС у нашому експорті перевищила 42% і надалі зростатиме. Ми прорвали російську торговельну блокаду, відмовились від купівлі газу в Росії, не дозволили країні-агресору задушити нас економічно. 

Ми отримали безвіз із країнами ЄС, яким уже скористались понад два мільйони українців. Більше 10 мільйонів отримали біометричні паспорти. Інфляцію знижено вчетверо порівняно з 2015 роком. Курс гривні стабільний протягом кількох років.

Завдяки децентралізації доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж утричі. Це дало змогу розгорнути масштабний ремонт доріг, реконструкцію та побудову нових шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури. Створено незалежні антикорупційні органи. Завершується формування Вищого антикорупційного суду.

Томос про автокефалію нашої православної церкви став актом духовної незалежності України.

Ми продовжимо лінію на відновлення територіальної цілісності України, повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму політико-дипломатичним шляхом, забезпечуючи єдність проукраїнської коаліції у світі, використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу.

Ми й надалі робитимемо усе можливе для повернення додому всіх наших громадян, які стали заручниками російського агресора – як у Росії, так і на окупованих нею територіях України.

Суттєве зниження податкового навантаження розширило можливості роботодавців для підвищення заробітних плат працівникам. Ми продовжимо цю політику, зокрема через заміну оподаткування прибутку підприємств на оподаткування виведення капіталу з країни.

Ми гармонізуємо структуру і зміст нашої освіти та науки з європейськими стандартами, приведемо структуру підготовки кадрів у відповідність із потребами економіки і вимогами конкурентоздатності країни.

Інвестиції в освіту спрямуємо на підвищення оплати праці вчителів і викладачів, а також на можливості їхнього постійного професійного вдосконалення. Зокрема, йдеться про навчання передовим методикам за кордоном із обов’язковим використанням набутих знань в Україні. Сприятимемо залученню до роботи в українських школах носіїв англійської мови.

Завершимо медичну реформу, спрямовану на підвищення якості і доступності медичних послуг, зокрема і на селі, на підвищення зарплат. Продовжимо політику підтримки української мови як єдиної державної.

Розширимо підтримку культурних проектів – кіно, музики, книги та інших напрямів. Буде підтримано розвиток місцевих закладів культури, які стануть сучасними центрами розвитку громад.

Ми забезпечимо активну підтримку громадянському суспільству, створимо фонди для сприяння громадським ініціативам.

Збільшення чисельності населення світу створює величезну нішу для України як глобального аграрного лідера. Але справжнє лідерство можливе лише за умови, коли експорт переробленої продукції буде значно перевищувати продаж сировини. Саме на створення переробних підприємств,

розвиток інфраструктури для виробників сільськогосподарської продукції і захист прав власників спрямовані першочергові кроки для розвитку агросектору.

ІТ-сектор уже допомагає Україні збільшити частку креативного середнього класу, що важливо для стабільності, стійкості економіки і країни загалом, для демократії. Але, щоб стати справжнім лідером у цьому секторі, від надання послуг та аутсорсингу, ми сприятимемо перетворенню сектору на креативну індустрію із постійним збільшенням його внеску у вітчизняну економіку.

В індустрії робимо ставку на високотехнологічні галузі з високою доданою вартістю. Традиційно в Україні сильними були і є авіабудування і космічна галузь, суднобудування, оборонно-промисловий комплекс.

Ми спрямуємо зусилля на залучення інвестицій і сприяння експорту продукції з високим рівнем доданої вартості. Окремий пріоритет – підтримка української науки і сприяння її тіснішій взаємодії з реальним сектором.

Для того, щоб реалізувати потенціал української економіки, необхідно перетворити її на транспортно-логістичний хаб Європи. Це потребує модернізації транспортної інфраструктури. На це будуть спрямовані кошти і національних, і міжнародних інфраструктурних фондів, і приватні інвестиції.

Покращення інфраструктури стане поштовхом, зокрема, і для туристичної галузі, яка є потужним двигуном для місцевого розвитку. Без перебільшення, кожна громада має можливість для створення унікального, привабливого туристичного маршруту – навколо природніх принад або унікальних історичних пам’яток.

Уповноважений представник кандидата на пост Президента України Петра Порошенка у ЦВК з правом дорадчого голосу Князевич Руслан Петрович.

Довірені особи кандидата на пост Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Ковальчук Віталій Анатолійович, Роговцева Ада Миколаївна, Южаніна Ніна Петрівна, Щербак Юрій Миколайович, Порхун Олександр Володимирович.

Довірені особи кандидата на пост Президента України у Чернівецькій області:

 • округ №201Павлюк Віктор Ігорович, 
 • округ №202Дерда Іван Михайлович, 
 • округ №203Маковійчук Ірина Омелянівна, 
 • округ №204Куліш Володимир Іванович
вибори кандидати інформація програма чернівчани
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Релаксні новини
Читати стає модно, тепер книги ніхто не забороняє, вони є у вільному доступі, а писати можна про все. Що почитати на дозвіллі з сучасної української літератури розповідає сайт 0372.ua  Топ-5 книг сучасної української літератури, які варто прочитати:  «Коханці Юстиції» Юрій Андрухович. Цей роман про людей, які потрапили у неймовірно складні обставини або досить трагічні ситуації. Ці ідеалісти та повстанці прагнуть виправити недосконалий світ, але правда роб...
Фото
У місті Мангуш, що на Донеччині, завершився чемпіонат України з жиму лежачи. Про це повідомляє Управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації. В чемпіонаті змагалися спортсмени відкритої вікової групи та ветерани. Жіноча збірна Чернівецької області посіла у чемпіонаті 2-ге місце. Переможцями та призерами змагань стали: Зінаїда Дем’ян – 1-ше місце; Віолетта Семенюк – 2-ге місце; Валерія Яворська – 3-тє місце. (Тренери – Ігор та На...
Фото
На сьогодні актуальною проблемою для Чернівців залишається незадовільний розвиток парків та скверів.Чернівчани часто скаржаться на занедбаність територій, брак лавиць та відсутність якісного покриття на прогулянкових доріжках, чи то заасфальтованих, або ж із щільно укладеної бруківки. Більше того - парки та сквери стають недоступною розкішшю для людей з обмеженими фізичними можливостями та батьків з дитячими візочками, пише 0372.ua. Традиційно у Чернівцях...
Фото
Робота займає величезну частину часу людини і психоемоційні перевантаження отримані в результаті діяльності негативно впливають на інші сфери життя. Як уникнути стресу на роботі повідомляє сайт 0372.ua. Будь-які екстремальні впливи, наприклад позаурочна робота, додаткові зобов'язання, жорсткі часові рамки для виконання проєктів є факторами, які забезпечують професійний стрес, що негативно впливає на психіку працівника. Причини стресу на роботі: дорога до р...
Фото
Підприємствами Чернівецької області у cічні–червні п.р. вироблено будівельної продукції (виконано будівельних робіт) на суму 700 млн.грн, що ​ на 1,1% менше ніж у cічні–червні 2019 р. Про це повідомляє Головне управління статистики у Чернівецькій області. Обсяги будівництва нежитлових будівель зросли на 5,4%, житлових будівель – зменшилися на 8,6%. Обсяги будівництва інженерних споруд залишилися на рівні аналогічного періоду 2019 р. За характером будівницт...
Фото
Чернівчан та гостей міста 15-16 серпня запрошують до музею під відкритим небом відпочити душею і тілом на юбілейний 5-й фестиваль психології та філософії «Сарасваті-Фест». Про це повідомляє сайт 0372.ua Заходи фестивалю відбуватимуться з 10 ранку до 20 вечора на різних локаціях з дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Якщо Ви людина,​ яка втомилась від повсякденних клопотів, турбот та обмежень,​ шукаєте можливість відпочити та наповнитись енергією та с...
Фото
З вересня ФОПам припиняться виплати на дітей у зв'язку із коронавірусом. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради. Як повідомили в департаменті праці та соціального захисту населення, з 1 серпня 2020 р. набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинено...
Фото
Посадовець заявляє, що не вимагав хабаря, а всі події - плата за його тверду позицію. Чиновника звільнили з-під варти без внесення грошової застави та відсторонення від посади.  30 липня слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали директора одного із департаментів Чернівецької обласної державної адміністрації за одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням. За інфо...
Релаксні новини
На Буковині сезон кавунів, тепер купувати ягоди не страшно, адже вони вже ростуть навіть на городах та  дещо здешевшали у ціні. Як обрати спілий та солодкий кавун розповідає сайт 0372.ua. Якого розміру має бути ідеальний кавун?  Під час вибору кавуна не завжди варто обирати тільки великі ягоди. Ідеально смакують кавуни середньої величини — кілограмів 5-7. Величезні кавуни можуть мати надлишок добрив. Якого кольору має бути кавун? Кавун має бути контрастним...