На Буковині відбулася нарада з представниками новостворених ОТГ

На Буковині відбулася нарада з представниками новостворених ОТГ, Вікторія Грабенко

Учора, 7 травня, відбулась робоча нарада з представниками новостворених об’єднаних територіальних громад Глибоцького та Новоселицького районів, перші вибори у яких призначено на червень 2019 року, з метою консультування щодо забезпечення належної організації виборчого процесу, виконання своїх повноваження щодо бюджетного процесу, у фінансовій, освітній, медичній, соціальній та інших сферах.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації та представників ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування». Згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» органами виконавчої влади надається методична підтримка щодо організації діяльності об’єднаних територіальних громад.

На Буковині відбулася нарада з представниками новостворених ОТГ, фото-1

Перші вибори депутатів до Йорданештської сільської ради та Йорданештського сільського голови й Ванчиковецької сільської ради та Ванчиковецького сільського голови призначено на 30 червня поточного року відповідно до постанови ЦВК від 20 квітня 2019 року № 846, після проведення яких в Чернівецькій області діятиме 35 об’єднаних територіальних громад.

Представники структурних підрозділів облдержадміністрації та радники Центру торкнулись основних питань щодо дій та заходів, інформація про які потрібна об’єднаним громадам на даному етапі формування громад.

Директор Департаменту регіонального розвитку Віктор Подорожний зазначив, що триває підготовка змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, які включатимуть Ванчиковецьку та Карапчівську (з центром в м. Йорданешти) ОТГ. Пропозиції облдержадміністрацією вноситимуться повторно щодо включення до переліку спроможних територіальних громад зазначених ОТГ на підставі призначення ЦВК перших місцевих виборів.

Начальник відділу взаємодії з об’єднаними територіальними громадами Департаменту фінансів облдержадміністрації Сніжана Георгіца розповіла щодо особливостей виконання бюджетів громадами, що об’єдналися до кінця поточного бюджетного року, наголосила на важливості прийняття річного бюджету громади на 2020 рік до 25 грудня, а також розповіла про кошти, які отримають ОТГ після виходу на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом (передбачені ст. 89 Бюджетного Кодексу України). щодо забезпечення видатків в сфері освіти, медицини, а також першочергових виплат за енергоносії та заробітної плати.

Начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Мар’яна Унгурян наголосила на належній організації освітнього процесу в новостворених ОТГ, а також  надала рекомендації щодо створення структурного підрозділу з питань освіти апарату ОТГ. Крім цього, посадовець зазначила, що важливо зберегти заклади позашкільної освіти, створювати опорні заклади загальноосвітніх навчальних закладів, тощо.

На Буковині відбулася нарада з представниками новостворених ОТГ, фото-2

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Юрій Лесюк, проаналізував ситуацію щодо надання медичних послуг населенню територіальних громад, що об’єднались. Крім того, посадовець надав роз’яснення щодо впровадження реформи первинної медичної допомоги (ПМД) на рівні об’єднаних територіальних громад, щодо підписання декларацій із сімейними лікарями, щодо проектів і заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та щодо будівництва амбулаторій за кошти державного бюджету.

Директор ЦРМ Татарчук Тетяна поінформувала про механізм міжмуніципального співробітництва громад, який закріплений на законодавчому рівні та можливості оптимізації використання ресурсів. Для прикладу, директор Центру, зазначила про досвід співробітництва Сокирянської та Вашковецької громад Сокирянської громад у сфері позашкілля.

Також, радником з питань децентралізації Центру Тарасом Прокопом було детально поінформовано щодо організації виборчого процесу в Карапчівській та Ванчиковецькій громадах, який розпочнеться з 11 травня 2019 року. Крім того, радник наголосив на важливості формування виборчих округів.

Чернівецька обласна державна адміністрація підтримує ініціативи територіальних громад області, а проведення консультативних зустрічей дозволить зміцнити співпрацю органів виконавчої гілки, місцевого самоврядування та експертного середовища, повідомляється на сайті Чернівецької ОДА.

ОТГ ресурси розвиток співробітництво громади
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі