• Головна
  • Чернівці, як велике звалище, або коли ми почнемо "жити по-європейськи"?
09:30, 15 травня 2019 р.

Чернівці, як велике звалище, або коли ми почнемо "жити по-європейськи"?

Чернівці, як велике звалище, або коли ми почнемо "жити по-європейськи"?

У багатьох європейських містах вже давно налагоджена система збору й утилізації сміття. На жаль, населені пункти в Україні не можна віднести до їх числа. З кожним роком прогрес у цьому питанні йде вперед, але наша держава чомусь впевненно рухається у протилежному напрямку.

Зокрема у Чернівцях це питання є неабияк болючим. Наше місто є одним зі старовинних осередків вдалого поєднання української та європейської культур. Завдяки унікальній архітектурі та інфраструктурі міста, його називають маленьким Віднем. Але, на жаль, це єдине, що є тут європейського.

Чимало проблем ми бачимо на наших вулицях. Дороги у жахливому стані, занедбані будинки та пам'ятки архітектури, застарілий та некомфортний громадський транспорт, постійне збільшення кількості безпритульних тварин. Але перше, що "кидається в очі", є катастрофічна кількість різноманітних відходів. І ще більше пригнічує те, що ніхто не поспішає вирішити цю проблему.

Засмічені вулиці і парки, неприйнятна система збору відходів, застарілі сміттєві баки, а також відсутність поширення інформації про світову практику сортування відходів. Про заохочення до цього можна промовчати. Варто лише подивитися на систему зборів відходів у нашому місті.

От так, посеред вулиць, стоять сміттєві баки, яким уже давно пора на звалище або ще краще - переробку. Чернівчани кидають туди усі відходи (хоча дехто може залишити їх просто біля дороги), навіть не сортуючи.

Йдучи старовинними чернівецькими вулицями, милуючись їх красою, ми раптом бачимо це. Пережитки минулого, на які вперто не звертає уваги місцева влада. Не дивно, що туристичний потенціал серця Буковини впав настільки низько.

Хоча задовольняє той факт, що де-не-де є спроби взяти приклад з європейського досвіду і почати сортувати відходи. І водночас пригнічує, що ці спроби занадто невпевненні. 

Поряд зі старими майже зламаними сміттєвими баками іноді можна побачити контейнери для пластику та картону. Це перший крок на шляху до покращення міста, його очищення та осучаснення.

Але чомусь наступний крок дається занадто важко. Деякі чернівчани сортують відходи, а деякі продовжують жити за старим зразком. Але спроби перших допомогти нашій екології не зможуть дати позитивних результатів, якщо за це не візьметься влада. Адже наповнені сортувальні контейнери стоять тижнями не очищені. Але навіть якщо їх очистити, що тоді? Немає налагодженої системи переробки таких відходів. Хтось заробляє на цьому гроші, а комусь це не потрібно...

Чернівці територіально одне з найближчих до Європи українських міст, але за розвитком воно, на жаль, набагато відстало від тиж, що знаходяться на лівому березі Дніпра. Це одна з найболючіших проблем нашого міста, яку потрібно вирішувати негайно. Адже кожен черінвчанин має зрозуміти, що Чернівці -це наш дім, а ми в ньому - господарі. І ми зобов'язані зробити його по-спражньому європейським містом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміття #прибирання #благоустрій #звалище #пластик #відходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...