Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура

Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, Ася

«Не вчіть їх [українців] бути Європою. Учіться в них, що таке Європа. ... Дозвольте нині повторити слова, з якими я колись звернувся до лідерів Європейського Союзу: Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем».

Саме так сказав у промові Президент Європейської Ради Дональд Туск під час урочистого засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею від початку збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави.

Ці слова процитував в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, звертаючись до старшокласників Чернівецької гімназії №3 після закінчення Всеукраїнського відкритого онлайн-уроку «Європа починається з тебе» з нагоди святкування Дня Європи.

Спільно з буковинською гімназією, 2 тисяч українських шкіл взяли участь у відкритому онлайн-уроці. Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ivanna Klympush-Tsintsadze та перша заступниця Міністра інформаційної політики України та Emine Dzheppar були спікерками проекту.

Урок провів український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур. Іванна Клипуш-Цинцадзе зазначила, що сьогодні ЄС – це простір, де люди живуть у демократії, у повазі до верховенства права та прав кожної окремої людини. Це те, що відрізняє цей простір від будь-яких інших: «Тому нам принципово важливо повернутися додому, в європейську родину і бути рівними серед рівних. Вона зазначила, що об’єднана Європа народилася з мрії. На руїнах Другої світової війни батьки-засновники об’єднання, яке ми сьогодні знаємо як Європейський Союз, висунули, здавалося б, нереалістичну ідею – покласти край війнам та суперництву в Європі. Вони вірили, що, лише співпрацюючи, європейські держави зможуть стати сильними та успішними.

При цьому ціннісною основою Євросоюзу є принцип «об’єднані у різноманітті» – адже спільна праця всіх держав зовсім не означає розмивання їхніх культурних, історичних та мовних відмінностей. Навпаки, ЄС сприяє розвитку національних традицій і культур. «Це означає, що ми з вами, як українці, можемо додати свого колориту, своєї історії, культури і збагатити ними цей союз», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької обласної державної адміністації.

Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-1 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-2 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-3 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-4 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-5 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-6 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-7 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-8 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-9 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-10 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-11 Учні чернівецької гімназії побували на уроці український тележурналіста Майкла Щура, фото-12
чернівці учні гімназія урок тележурналіст
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі