• Головна
  • Сьогодні буковинці вшановують пам'ять Іоанна Богослова: традиції та прикмети
09:00, 21 травня 2019 р.

Сьогодні буковинці вшановують пам'ять Іоанна Богослова: традиції та прикмети

Сьогодні буковинці вшановують пам'ять Іоанна Богослова: традиції та прикмети

У народному календарі дата 21 травня отримала назви Іван Богослов, Арсеній пшеничник, Іванів день, Іван довгий, Іван пшеничник. Головною турботою селян у цей час був посів пшениці.

Сьогодні, 21 травня, православна церква згадує апостола і євангеліста Іоанна Богослова - улюбленого учня Ісуса Христа. Саме йому Спаситель доручив піклування про Божу Матір. Після зішестя Святого Духа на апостолів, Іоанн своє життя присвятив проповіді віри Христової. Іоанн Богослов - єдиний апостол, що не загинув насильницькою смертю.

Що можна робити в день Іоанна Богослова

У цей день, як і в більшість інших днів, варто відвідати церкву. І не просто так, а з метою покаяння і причащання. Адже саме цьому вчив Іоанн Богослов у своїх проповідях. Якими, до речі, він долучив до християнства величезну кількість народу. Якщо ж до церкви прийти не виходить - нічого страшного. Підносити молитви Іоанна Богослова можна в абсолютно будь-яких умовах. Окрім того, можна нормально харчуватися. Адже дні посту вже пройшли, а нормальний християнин не стане добровільно відмовлятися від тієї їжі, що дарував йому Господь.

Що не можна робити в день Іоанна Богослова

У цей день не можна робити все те ж, що в будь-яке інше православне свято. Тобто не можна лихословити, брехати, вживати алкоголь і піддаватися різним порокам. Усі думки мають бути спрямовані до Бога і дотримання заповідей. А ще категорично  не можна гадати, навіть не дивлячись на те, що самого Іоанна в християнській традиції пов'язували з містичною стороною віри.

Традиції 21 травня

Головною темою цього дня народний календар зробив турботу про посів пшениці. В одних місцях поля тільки готували під ріллю, в інших вже наступала пора сівби.

За звичаєм, в Іванів день жебраки і мандрівники вклонялися орній смузі і заходили в селянські будинки. Господині пригощали гостей пшеничним пирогом, а вони бажали їй добрих сходів. Вірили, що велика кількість пшеничних пирогів в цей день забезпечить хороший урожай хліба, якого вистачить на весь рік і з якого в наступному році на Івана Пшеничники знову вийде спекти пироги і пригостити ними жебраків і мандрівників.

З таким хлібом виходили на перехрестя, щоб зустріти перехожого. Раділи, якщо вийшло зустріти когось і розділити з ним трудовий хліб. Поганим знаком вважалося повернутися додому з недоторканим пирогом. Ніхто з домочадців його не їв. Здобу залишали на поживу для птаства.

Ще однією турботою в цей день в деяких місцевостях була посадка огірків. Посіяні на Івана довгого, вони обов'язково виростуть довгими.

Прикмети на 21 травня

Дощовий день - до врожаю грибів.

Черемха зацвіла - пора сіяти пшеницю.

Черемха рясно цвіте - до дощового літа.

Місяць в серпанку - до погіршення погоди.

Вечірнє небо в червоний колір забарвлене - на гарну погоду.

Якщо вранці небо червоне, буде дощ.

Хмари в одну купу зібралися - до негоди.

Хмари вгору пливуть - до ясного дня.

Побачити веселку вранці - до дощу, ввечері - до погожого дня, а побачити три веселки - до вітру. 

Читайте також: у Чернівцях відкриють новий тролейбусний маршрут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#православне свято #звичаї #традиції #прикмети #святкування #релігія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...