На підприємствах Буковини адвокати надають безкоштовні консультації

На підприємствах Буковини адвокати надають безкоштовні консультації, Вікторія Грабенко

Сезон відпочинку традиційно розпочинається у травні. У яких випадках завдяки законодавчим змінам такий дозвіл не потрібен, про відповідальність за несплату аліментів і як правильно відстоювати свої права. У рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» на підприємствах Чернівецької області про це інформують буковинців.

Однією з новацій другого пакета законів «Чужих дітей не буває», який набув чинності у 2018 році, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість зі сплати аліментів.

Завдяки таким змінам згода другого з батьків для поїздки за кордон – не потрібна!

Якщо той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, сповіщати його не потрібно. У такому випадку виїзд дитини за кордон здійснюється на підставі довідки про наявність заборгованості, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем.Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.

Виїзд дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця допускається за умови: пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади; або пред’явлення їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

У такому випадку перед виїздом краще сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах», - розповіла під час правопросвітницького заходу на підприємстві адвокатка Світлана Штефанчук, яка співпрацює із системою безоплатної правової допомоги.

Завдяки тому, що посилено відповідальність за несплату аліментів, батько-боржник або мати-боржниця не зможе виїхати за кордон, якщо борг з оплати аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців.

Що робити, якщо не сплачуються аліменти добровільно? Адвокатка Світлана Штефанчук порадила у такому разі звернутися до суду, а в подальшому:

або самостійно направити виконавчий лист за місцем роботи боржника чи отримання ним пенсії, стипендії; або направити виконавчий лист до державної виконавчої служби чи приватного виконавця.

«Отримати безоплатні консультації та роз’яснення з питань щодо стягнення аліментів буковинці мають змогу у центрах та бюро правової допомоги», - нагадав під час зустрічі директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.

Представник системи безоплатної правової допомоги також порадив у разі потреби телефонувати на гарячу лінію Всеукраїнського контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (0 800 213 103). Цілодобово та безкоштовно в межах України.

Інформація надана у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово), повідомляється на офіційному сайті Чернівецької ОДА.

Читайте також: Володимир Бешлей розказав, коли у Чернівцях відремонтують найгірші дороги.

юридичні консультації правова підтримка підприємства Буковини "Маю право"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі