• Головна
  • Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?
Фото
19:40, 31 травня 2019 р.

Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?

Фото
Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?

Сьогодні в Україні постало питання проблеми правильного сортування та утилізації відходів. Зокрема і на Буковині ця проблема також є актуальною. І однією з причин є необізнаність буковинців, як правильно розділяти сміття. Команда сайту 0372.ua підготувала для вас кілька корисних порад про те, як і для чого потрібно сортувати відходи.

Раніше ми писали про проблему засміченості вулиць нашого міста. І усі чернівчани розуміють, що це потрібно терміново вирішувати. За статистикою, в середньому на одного українця припадає 400 кг відходів. Важко уявити, яку кількість сміття виробляє уся країна.

Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?, фото-1

- Ми не сортуємо відходи. Не бачимо у цьому сенсу. Куди їх потім подіти? Зібрати все у різні мішки, а потім все одно кинути до одного баку? Та й часу на це немає, ми звикли до звичної системи збору сміття, - каже 38-річна чернівчанка Оксана.

От вам і ще одна невирішена проблема нашого міста. Окрім того, що у Чернівцях відходів забагато, то ще й немає налагодженої системи їх утилізації. Поки в інших містах України вже кілька років іде активна пропаганда правильного сортування відходів, є для цього забезпечення: відповідні сміттєві баки, полігони утилізації, центри переробки вторсировини, то тим часом у Чернівцях застарілі сміттєві баки стоять просто посеред вулиць.

Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?, фото-2

Коли ж ми почнемо правильно сортувати відходи? А відповідь очевидна: коли навчимося і по-справжньому цього захочемо. Аби не було занадто пізно...

- Ми майже не сортуємо відходи в гуртожитку, але хотіли би. Це добре, іноді за нас це частково роблять прибиральниці. Ми викидаємо багато чого, що можна потім переробити, але у нашому місці це поки нереально. Навіть, якщо ми почнемо сортувати відходи, все одно їх викинуть на одну купу, - каже Марія, 20-річна студентка ЧНУ ім Ю. Федьковича.

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ ТА ПОБУТОВІ ВІДХОДИ?

1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.

2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.

3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.

4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.

5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

ЯК СОРТУВАТИ І ЩО КУДИ КЛАСТИ?

1. У контейнер для паперу і картону.

Можна класти:

- газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти;

- зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання;

- конверти, книжки без твердої обкладинки;

- картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару.

Не можна класти:

- вологий папір та картон;

- використаний паперовий посуд;

- картонну тару для напоїв, плівку;

- фольгу та копіювальний папір.

2. У контейнер для органічних відходів.

Можна класти:

- м’ясні та рибні відходи, овочі і фрукти, лушпиння, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби та інші харчові відходи;

- господарський папір, паперові серветки, залишки від чаю і кави;

- кімнатні рослини та квіти.

Не можна класти:

- олію, молоко, соуси та інші рідкі харчові продукти;

- будь-які рідини;

- великі кістки;

- плівку, метал, скло, попіл, недопалки, вкритий воском або плівкою папір, а також інші біологічні відходи, що не розкладаються.

3. У контейнер для тари.

Можна класти:

- пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під масла, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;

- скляну тару;

- металічну тару: консервні банки, металічні кришки, корки від їжі та напоїв.

Не можна класти:

- вимащену у їжі або не до кінця спустошену тару;

- пластикові іграшки;

- тару від небезпечних речовин (наприклад, від побутової хімії);

- тару від аерозолів;

- віконне та листове скло;

- лампочки.

4. У пункт збору особливо небезпечних відходів слід відвозити:

- залишки масел та масляні фільтри;

- рештки клею, фарби, лаку та розчинників;

- лампи денного світла;

- медичні відходи;

- хімікати та пестициди;

- ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть;

- батарейки та акумулятори.

Допоможи собі сам: чому буковинці мають почати сортувати сміття?, фото-3

Запам'ятайте, що чистота нашого міста, як і наших домівок, залежить від нас самих. Ми самі маємо розуміти необхідність сортування відходів, щоб допомогти і собі, і навколишньому середовищу. Не нехтуйте можливістю розсортувати відходи.

Читайте також: у Чернівцях визначили нового директора "Центру стерилізації тварин".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сортування відходів #сміття #Чернівці #Європа #утилізація #проблеми екології
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...