На Буковині намагаються незаконно привласнити Новодністровський пляж

На Буковині намагаються незаконно привласнити Новодністровський пляж, Вікторія Грабенко

Ще у 2017 році ПрАТ «Укргідроенерго» виділило п’ять мільйонів гривень так званих «соціальних» коштів для виготовлення генеральних планів придністровських сіл. Більшість з цих населених пунктів надали згоду на добровільне об’єднання із Новодністровськом і по завершенню реформи децентралізації будуть однією громадою із містом енергетиків.

А село Ломачинці, виконавши процедуру дооб’єднання, уже є старостинським округом Новодністровської ОТГ. Про це пише видання "Новодністровськ інформаційний".

Утім наприкінці березня цього року Чернівецька обласна рада направляє кошти на планування територій Сокирянській районній раді. А це є порушенням закону «Про регулювання містобудівної діяльності», адже замовником розробки генпланів можуть виступати виключно місцеві (міські, сільські або селищні) ради, але аж ніяк не райрада.

Повторюємо, що Ломачинці вже є невід’ємною частиною НОТГ, а Новодністровьска міська рада вже проводить процедуру необхідну для виготовлення генплану старостинського округу №1 (сесією прийнято необхідні рішення, повідомлено громадськість про розгляд пропозицій та ін.).

Проте для багаторічних господарів району закони України ніколи не були перешкодою у реалізації власних феодальних амбіцій. Заступник Новодністровського міського голови Ігор Нажига розповів, що днями було представлено проекти генпланів сіл Ломачинці та Ожево, а 23 травня у Чернівецькій ОДА відбулося їхнє попереднє обговорення.

За версією схеми планування, замовником якого виступила райрада, територія новодністровської зони відпочинку, так званого пляжу, увійшла до меж села Ожеве. У Ломачинцях внесено зміни, які узаконюють самочинне прокладання дороги у лісі із пісочного кар’єру та багато іншого.

Новодністровська міська рада усіма законними методами буде протистояти затвердженню такої схеми планування територій. Сокирянська райрада не зможе розрахуватися із проектувальниками – переконаний Ігор Нажига – тому що на момент підписання договору (грудень 2018 року) вона уже втратила свої владні повноваження у селі Ломачинці, яка є частиною Новодністровської ОТГ з 28.09.2018 р. На численні звернення Новодністровської міської ради кошти ПрАТ «Укргідроенерго» на планування територій залишилися в Чернівецькій ОДА.

Це вже не перша спроба відібрати у міста енергетиків зону відпочинку біля Дністра. У грудні 2012 року рішенням облради територію так званого пляжу включили до земель комунальної власності села Ожева. Проте завдяки принциповій позиції новодністровської влади рішення «Про погодження проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності територіальних громад сіл Волошкове, Ожеве, Михалкове, Непоротове, Галиця Сокриянського району...» у суді було визнане незаконним.

Читайте також: буковинку відзначили у Міністерстві закордонних справ України.

незаконні дії привласнення земля рішення суду громадяни підприємці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі