
13:10, 17 червня 2019 р.
Кому з буковинців не можна засмагати і як допомогти собі при опіках?

Для когось сонце і пляж – здоров'я і відпочинок, а для когось – ризик і проблема. Але це не означає, що на пляж таким людям зась. Сайт 0372.ua розповість, як захистити себе, адже краще мати благородну біляву шкіру аристократа, ніж проблему зі здоров'ям.
Кому не можна засмагати?
Перша категорія – хворі на серцево-судинні захворювання, підвищений тиск та в кого схильність до набряків. Таким людям може завдати шкоди не саме сонце, а перегрів та зневоднення.
Також, не можна засмагати хворим на туберкульоз, хто приймає антибіотикотерапію, в кого проблеми з печінкою. Важливо спитати в лікаря, чи можна вам на сонце, якщо у вас псоріаз, екзема, чи вугревий висип.
Вагітним треба бути обережним з сонцем, бо пігментація від нього не сходить дуже довго і не прикрашає аж ніяк.

Окрема група – це ті люди, в кого забагато родимок, або в кого в сім'ї були хворі на рак шкіри. Таким треба бути уважним до засмаги і не допускати опіків. Необхідно ретельно стежити за своїми родимками, та не нехтувати порадами лікарів. Взагалі то засмага не додає молодості нашій шкірі.
Тож, якщо ви повернулися з відпустки без засмаги – не сумуйте. Можливо скоро аристократична блідість знову увійде в моду і стане трендом здорового способу життя.

Що ж робити, якщо спокуса перед апетитною засмагаю сильніша за здоровий глузд, і ви вже отримали опіки? Досить часто в таких випадках звертаються до усім відомого "Пантенолу". Але чи правильно і безпечно це?
Зовсім недавно на офіційній сторінці Всеукраїнської Спілки Парамедиків вийшла інформація про застосування під час опіків популярного препарату "Пантенол" у вигляді пінки, чи крему.
Чому НЕ МОЖНА наносити Пантенол на опіки?
Тому, що це ранозагоюючий засіб. Не протиопіковий, а саме ранозагоюючий, що й написано в інструкції. У його складі дійсно є речовини, що прискорюють загоєння ран чи опіків. Але загоєння відбувається з 5-го дня, і саме в цей час потрібно починати використовувати Пантенол.

"Спирт цетостеариловий, що входить до його складу — використовують у виробництві кремів і мазей та в косметиці як загусник (збільшення в’язкості емульсій підвищує їх стабільність). Це дуже негативно діє на опікову рану! Такий спирт не є токсичним, але відомі несприятливі реакції (контактна кропив’янка та реакції гіперчутливості). Для будь-якого опіку нам потрібно рану зволожити і охолодити. На жаль, "Пантенол" не робить ні перше, ні друге. Наносячи на гарячу рану "Пантенол", ви перекриваєте єдиний вірний шлях для охолодження цієї рани. Їй немає куди віддавати тепло, лише всередину, поглиблюючи опік", - каже лікар-парамедик, яка щодня стикається з опіками та термічними ураженнями шкіри.
Тому пам'ятайте, що не завжди засмага - це добре. Іноді краще мати трохи блідішу шкіру, але не мати проблем зі здоров'ям.
Читайте також: на Буковині три райони отримали нових керівників поліції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:04
20:28
Вчора
18:14
Вчора
Спецтема
Оголошення
21:26, 12 червня
09:55, 11 червня
15:31, 15 червня
9
20:29, Вчора
live comments feed...
Коментарі