
21:00, 18 червня 2019 р.
Як буковинцю зрозуміти, що людина тоне і врятувати її, вберігши й самого себе

У зв'язку з тим, що на Буковині почастішали випадки утоплення людей, сайт 0372.ua підготував для жителів регіону поради, як виявити ознаки того, що людина тоне, адже не завжди все відбувається так, як у кіно. Людина не кричатиме і не розмахуватиме руками, як того можна очікувати. І найголовніше - як самому не стати жертвою нещасного випадку, намагаючись врятувати когось.
Головні ознаки того, що людина тоне:
1. Вона не кричить.
2. Її рот знаходиться на рівні води, а голова задерта.
3. Часто вдихає і видихає, вода заливається їй у рот.
4. Голова знаходиться низько у воді.
5. Рухи рук нагадують не гребки, а спроби вхопитися за що-небудь.
6. Погляд не зосереджений на одному предметі.
7. Волосся закриває обличчя, але людина не поправляє його.
8. Майже не рухає ногами і знаходиться в вертикальному положенні в воді.
Скільки часу є на порятунок?
Якщо ви спостерігаєте ці ознаки у плаваючого, то у вас є від 20 до 60 секунд, щоб врятувати жертву. Інакше людина повністю піде під воду.
Що робити, коли людина справді тоне?
1. Якщо рятувальника немає, приверніть увагу кількох людей, які вміють плавати і повідомте в рятувальну службу за номером 101.
2. Якщо поблизу нікого немає, то спробуйте знайти рятувальний круг, жилет, мотузку або довгу палицю, за допомогою якої можна дотягнутися до людини. Зателефонуйте в службу порятунку, дотримуйтесь їх вказівок.
3. Якщо ви впевнені в своїх силах, то можете спробувати врятувати людину самостійно. Майте на увазі, що одного тільки плавання недостатньо, потопаюча людина (навіть дитина) здатна затягнути за собою навіть професійного плавця.
Як самостійно врятувати того, хто тоне?

1. Розраховуйте свої сили. Якщо ви не вмієте плавати, то висока ймовірність загинути обом.
2. Підпливайте до потопельника ззаду, не давайте йому схопитися за вас.
3. Якщо потопельник схопив вас за руки, ноги чи голову, постарайтеся відразу ж звільнитися. Наприклад, якщо потопельник схопив вас за руки, поверніть їх проти напрямку великих пальців потопельник і рваніть на себе. Якщо не вдається, спробуйте вирвати руки за допомогою перекиду під водою.
4. Навіть якщо ви намагаєтеся звільнитися від захвату потопельника, будь-який поштовх людини має направляти потопельника вгору.
5. Якщо не вдається відразу звільнитися, не витрачайте свої сили, вони ще знадобляться. Відпливайте від потопельника на невелику відстань. Щоб відплисти, упірніть глибше і пливіть під водою - потопельник швидше за все вас відпустить. Перевівши подих, спробуйте знову підпливти до людини зі спини.
6. Є кілька способів, як тримати людину, щоб не потонути самому. Перевернути потопельника на спину, взяти його під пахви або за голову в районі вух і тягнути до берега, працюючи ногами. Або пропустіть свою руку через його пахву, цієї ж рукою візьміть його за підборіддя і вільною рукою гребіть до берега.
7. Головне під час транспортування тримати голову потопельника над водою. Як тільки людина почне отримувати кисень, її рефлекторні хапання можуть припинитися.
Як повідомлялося раніше, на Буковині всього за добу втопилися два чоловіки: внаслідок власної необережності 8 червня у селі Магала Новоселицького району загинув 50-річний мешканець міста Чернівці, а 10 червня у озері по вул. Парковий проїзд знайшли неопізнане тіло чоловіка.
Читайте також:не поділили річку Прут: на Буковині побилися двоє чоловіків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:59
Вчора
15:29
Вчора
13:39
Вчора
11:54
Вчора
20:36
20 червня
19:50
20 червня
18:22
20 червня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:20, 9 червня
5
10:18, 9 червня
09:18, 16 червня
27
07:16, 16 червня
live comments feed...
Коментарі