• Головна
  • На Буковині 16 тисяч сімей отримали субсидію на житлово-комунальні послуги в опалювальний період
14:17, 24 червня 2019 р.

На Буковині 16 тисяч сімей отримали субсидію на житлово-комунальні послуги в опалювальний період

На Буковині 16 тисяч сімей отримали субсидію на житлово-комунальні послуги в опалювальний період

Станом на 20 червня 2019 року на обліку в департаменті праці та соціального захисту населення перебуває – 14107 домогосподарств. Впродовж поточного року на предмет призначення та перепризначення житлових субсидій звернулось 1404 громадян. Кількість сімей, які отримували субсидію на житлово-комунальні послуги на кінець опалювального періоду 2018-2019 р.р, (тобто станом на 01.05.2019 р.) склала 16559.

Одним із основних напрямків роботи департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради є надання домогосподарствам міста субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива відповідно до норм Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (із змінами та доповненнями).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. №1176 « Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», яка набрала чинності з 01.01.2019 р. департаментом праці та соціального захисту населення з метою забезпечення своєчасного перерахування коштів призначеної субсидії АТ «Ощадбанк» на рахунок управителів багатоквартирного будинку, об`єднань та виконавців комунальних послуг з якими укладено договори, забезпечено своєчасне формування реєстрів осіб, яким призначено житлову субсидію, та їх передаючи Мінсоцполітики України.

Станом на 01.05.2019 р. субсидію призначено у грошовій безготівковій формі 1119 домогосподарствам. Виплата житлових субсидій у готівковій формі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 р. № 62 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводилась 15440 отримувачам.

В зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», яка набрала чинності з 01.05.2019 р. для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії на неопалювальний період перепризначаються автоматично. На даний час таким правом скористалось 10812 домогосподарств.

Однак для окремих категорій громадян з 01.05.2019 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларацій, якщо у складі домогосподарства є:

– непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

– внутрішньо переміщені особи;

– особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, а саме, якщо чоловік (дружина) отримувача субсидій або особи, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою;

– особи, які є орендарями житлових приміщень(будинків);

– особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають, тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім`ї таких осіб;

– сім`ї в яких відбулися зміни у складі сім`ї.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подавати сім`ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім`ям які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Впродовж поточного року за наданням субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива звернулось 53 сім’ї. В разі наявності вищезазначених фактів питання призначення житлової субсидії виноситься на розгляд Комісії з питань надання житлових субсидій населенню та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради (далі Комісія).

Впродовж поточного року Комісією розглянуто 1880 звернень громадян щодо призначення житлових субсидій. Враховуючи подані документи, обставини, що склались у конкретній сім`ї та беручи до уваги акт обстеження матеріально – побутових умов проживання сім`ї, рішенням комісії рекомендувалось призначити субсидію 1571 заявнику, 309 домогосподарствам відмовлено в призначенні субсидії за безпідставністю. Основними причинами відмов являлись: перебування членів домогосподарства за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, наявність у власності транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше 5 років, отримання в спадщину квартири (будинку) на суму, яка перевищує 50 тис. грн., тощо.

Крім вищевикладеного, за рішенням комісії із 108 звернень прийнято 106 позитивних рішень щодо призначення житлових субсидій на додаткову житлову площу одиноко проживаючим пенсіонерам. У зв’язку з підвищенням тарифів на послуги з електропостачання, водопостачання, зменшенням тарифу на послугу з газопостачання проведено перерахунки розміру житлових субсидій по 41072 особовим справам.

Загальна сума нарахованих субсидій станом на 1.06.2019р. склала 23730,9 тис.грн. Відшкодовано субсидій з врахуванням заборгованості, що мала місце на 1.01.2019р (25002 тис. грн.) на загальну суму 50868,5 тис. грн., що призвело до утворення дебіторської заборгованості в сумі 2135,6 тис.грн.

З метою забезпечення цільового використання державних коштів при наданні житлових субсидій населенню міста департаментом праці та соціального захисту населення на постійній основі здійснюється відповідна робота на предмет достовірності та подання в повному об’ємі інформації про доходи та майно, поданої заявниками. В разі виявлення фактів подання недостовірної інформації, надання субсидії припиняється та проводиться відповідний перерахунок розміру призначеної субсидії. Так в поточному році виявлено 99 осіб, які подали недостовірні дані, що призвело до переплати державних коштів на загальну суму 452,5 грн. На даний час до державного бюджету повернуто громадянами 236.0 тис.грн., в тому числі 215,3 тис._грн. за 2018 р. із загальної надлишкової нарахованої субсидії в сумі 744,9 грн.

Основними причинами виплати житлових субсидій та утворення переплат державних коштів у виді житлових субсидій є недотримання субсидіантами вимог п.16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. № 848, відповідно до якого громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії в разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, їх соціального статусу, зміни в складі сімї члена домогосподарства, тощо.

Робота щодо надання населенню міста житлових субсидій продовжується, повідомляють на сайті Чернівецької міської ради.

Читайте також:мер Чернівців назвав дії активістів на Хотинській "політичним тероризмом".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #пільги #житлові пільги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...