• Головна
  • Буковинці відзначають День Конституції: про що нам нагадує основний закон країни?
фото
08:57, 28 червня 2019 р.

Буковинці відзначають День Конституції: про що нам нагадує основний закон країни?

фото
Буковинці відзначають День Конституції: про що нам нагадує основний закон країни?

Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України, тому сьогодні в українців - офіційний вихідний. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.

Шлях становлення основного закону не був легким.

Спроби прийняти Конституцію в Україні робилися з перших років проголошення незалежності. У 1992-1993 роках під керівництвом першого Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте він так і не був прийнятий.

Основний документ країни був прийнятий Верховною Радою в ніч на 28 червня 1996 року - на п'ятий рік після проголошення незалежності України. Після майже доби безперервної роботи в сесійній залі народні депутати все ж прийняли документ 315 голосами.

Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений. В законі Крим визнавався автономною республікою у складі України. 

У той же день Конституція України набула чинності. У ній передбачена жорстка процедура змін: для її зміни, залежно від розділу, потрібно від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу парламенту.

Буковинці відзначають День Конституції: про що нам нагадує основний закон країни?, фото-1Як виглядає основний закон сьогодні?

Чинна Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула.

Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

Сайт 0372.uа разом зі своїми читачами пишається нашою країною і з гордістю відзначає це державне свято, спільне для кожного українця! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день конституції #основний закон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...