• Головна
  • Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?
фото
13:35, 30 червня 2019 р.

Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?

фото
Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?

Ягодами зараз ласуємо часто, а на руках все частіше залишаються сліди від поїдання чорниці чи шовковиці. Звісно, ягоди і фрукти не є ліками. Але якщо їх бракуватиме в раціоні, здоров’я буде дедалі псуватися.  А недостатнє споживання фруктів та ягід нещодавно визнали однією з причин передчасної смертності. 

"Як виявилося, полуниці, ожина та малина — це не ягоди. В полуниці тип плоду сунична, а в ожини, малини, шовковиці — багатокістянка", - пише Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі. 

Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?, фото-1

Ягоди — це не просто їжа, а функціональна їжа, тобто така, що допомагає знизити ризики чи полегшити перебіг якихось захворювань. Зокрема, завдяки антоціанам та вітамінам ягоди мають антиоксидантні, протимікробні, протизапальні і нейро- та кардіопротекторні властивості. А недостатнє споживання фруктів та ягід нещодавно визнали однією з причин передчасної смертності. 

Чому їсти ягоди корисно: правда

- Чорна смородина містить ті самі речовини, що й деякі ліки від депресії. Це — інгібітори моноамінооксидази. Цей фермент руйнує нейромедіатори серотонін, дофамін, норадреналін, а якщо його пригальмувати, то нейромедіатори діють довше, і ви почуваєтеся радісніше. 

- Малина на 15% зменшує ризик серцево-судинних хвороб. Але для цього слід їсти принаймні 200 грамів ягід щодня.

Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?, фото-2

- В 100 грамах полуниці стільки ж вітаміну С, як цілому лимоні. А в чорній смородині — вдвічі більше. Міф про лимони як джерело вітаміну С походить з тих часів, коли лимони почали брати на кораблі для запобігання цинги. 

- Чорниця корисна людям з діабетом другого типу. Вона підвищує чутливість тканин до інсуліну в людей з ожирінням, свідчать дослідження. 

Не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?, фото-3

Міфи про користь ягід

Міф №1. Чорниця не покращує зір і травлення. Справді, в чорниці високий вміст антоціанів — фіолетових сполук, що мають антиоксидантну і протизапальну дію. А танніни мають протимікробні властивості. Однак, наразі немає доказів, отриманих в ретельно спланованих експериментах і на людях, що чорниця може покращити зір, хоча певні свідчення є.

Міф №2. Малина не збиває температуру. Дійсно, в малині є ацетилсаліцилова кислота, і вона блокує роботу ферменту циклооксигенази. Нема роботи ферменту — немає і про-запальних сполук простагландинів, а отже запалення, набряку і болю. Але в 100 грамах малини лише 1 міліграм ацетилсаліцилової кислоти, в той час як в таблетці понад 300. 

Як їсти ягоди та фрукти з максимальною користю для здоров’я?

!Їжте ягоди щоденно!

Доросла людина має з’їдати 300-400 грамів ягід щодня. Вони дуже насичені нутрієнтами, тож цієї кількості достатньо. Вітамін С, що міститься в ягодах — водорозчинний, тому коли його концентрація в крові сягає порогового значення, нирки починають його виводити. Решта біологічно активних сполук також виводиться нирками і не накопичується. 

!Полощіть рот водою після споживання ягід чи фруктів!

Вони кислі, а це може нашкодити емалі зубів. Ягоди мають меншу кислотність, і не так агресивно псують емаль, як це роблять кислі екзотичні ананас чи манго. Але все одно з допомогою полоскання можна зменшити шкоду для зубів. 

!Купуйте та збирайте ягоди вранці та тримайте в холодильнику!

Низькі температури перешкоджають псуванню ягід та руйнації біологічно активних сполук. Якщо ягоди знебарвилися, вони втратили користь.

!Їжте разом з насінням та шкірками!

У шкірках багато антоціанів, м’якоть насіння багата на клітковину, а насіння запобігає закрепам. 

Читайте також:у квартирі в Чернівцях мати знайшла тіло вбитого сина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ягоди #користь #міфи
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...