• Головна
  • Як буковинцям захистити домашніх улюбленців від теплового удару?
фото
09:00, 1 липня 2019 р.

Як буковинцям захистити домашніх улюбленців від теплового удару?

фото
Як буковинцям захистити домашніх улюбленців від теплового удару?

Симптомами теплового удару у більшості домашніх тварин є підвищена температура тіла, млявість, прискорене дихання, відсутність апетиту. Спільними для всіх тварин порадами є не залишати тварин у спеку в машині. Навіть якщо це необхідно зробити, то намагайтеся не відхолити довше, ніж на 5-10 хвилин.

Собаки

Нормальна температура в собак вища за людську. Тому у спеку вони перегріваються швидше. Собаки не потіють так, як люди. Єдиний спосіб охолодження для них - прискорене дихання, але це не рятує собаку на 100%. Особливо важко собакам великих порід: їм довше доводиться охолоджуватися.

Вигулюйте собаку на світанку і після заходу сонця, коди температура знизиться. Якщо гуляєте у спекотний день, обов'язково беріть для тварини воду, краще з льодом. Якщо доводиться залишити собаку на вулиці, то знайдіть місце, де є тінь. Якщо собака важко дихає, тривожиться, у неї підвищується слиновиділення або змінюється колір ясен, це може свідчити про тепловий удар.

Якщо є підозра, що собака перегрілася, час вживати заходів. Насамперед постарайтеся охолодити тварину. Філіпс радить полити тварину водою, або занурити лапи у воду. Більшість песиків у спеку не відмовляться від душа з "літньої" води або хоча б обприскування з пульверизатора. Не пускайте собаку купатися в сумнівних водоймах зі стоячою водою, краще трохи облити зі шлангу.

Як буковинцям захистити домашніх улюбленців від теплового удару?, фото-1

Особливо добре віддає тепло собачий животик, тому в приміщенні може згодитися прохолодна кахельна підлога або мокре покривало як підстилка. Головне стежити, щоб у кімнаті не було протягів. А ось спрямувати на підстилку вентилятор – хороша ідея. Можна вкривати вихованця прохолодним мокрим рушником або підкласти грілку з холодною водою.

Якщо в кімнаті є кондиціонер, велика ймовірність, що пес влаштується прямо під холодним потоком повітря, що може йому нашкодити, тому варто регулювати потік повітря.

Кішки

При тепловому ударі (гіпертермії) у кішок виникає задишка, сонливість, прискорене дихання, судоми, ректальна температура більше ніж 39,5 С, блювання або діарея, нерухомість, втрата свідомості, колапс, кома, пошкодження головного мозку. Якщо температура досягає та перевищує 42°, серце, мозок, печінка і нирки відмовляють, можливий летальний результат.

Якщо у вашої кішки стався тепловий удар, то спершу варто облити її холодною водою або холодним спиртом (горілкою). Покласти кілька кубиків льоду або холодний предмет в області сонних артерій (справа і зліва на шиї) і стегнових вен (на внутрішній поверхні стегна).

Як буковинцям захистити домашніх улюбленців від теплового удару?, фото-2

Важливо не переохолодити тварину. Не накривайте всю кішку рушником, навіть якщо він холодний, це уповільнює процес охолодження. Температуру потрібно міряти з допомогою градусника, а не мацати ніс. Ректальна температура повинна бути 39-39,5 ºС.

Читайте також:на Буковині батьки звинувачують у смерті своєї дитини лікарів - через неправильний діагноз

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собака #кішка #спека #тепловий удар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...