• Головна
  • Як дітям приймати сонячні ванни: низка порад буковинським батькам
08:45, 6 липня 2019 р.

Як дітям приймати сонячні ванни: низка порад буковинським батькам

Як дітям приймати сонячні ванни: низка порад буковинським батькам

Сонце є одним із природних чинників оздоровлення. Проте все корисне, коли воно в міру і правильно. Аби сонячні ванни позитивно вплинули на здоров'я дітей, а не нашкодили йому, слід дотримуватися певних правил. Сонячні ванни - не обов'язково мають бути "традиційні", під час яких діти будуть лежати, повертаючись через певний час з боку на бік. Їх можна поєднувати з різними видами рухової активності.

  • Оптимальний час для ванн - не раніше ніж через 1,5 год. після їжі і не пізніше ніж за 30–40 хв. до приймання їжі. Адже в спекотну погоду погіршується виділення шлункового соку, а відтак і процеси травлення.
  • Сонячні ванни краще за все приймати зранку або після опівдня у затинку, а також у хмарні дні. Зокрема, затінок сприяє відбиванню сонячних променів, а хмари – їхньому розсіюванню. Відбиті або розсіяні сонячні промені діють слабше прямих і концентрованих. 
  • Щоб дитина не перегрівалася, її голова повинна бути прикрита білою панамкою або хустинкою.
  • Для підтримання водного балансу організму під час прогулянки в спекотну погоду дитині слід давати пити кип’ячену воду.
  • У теплу безвітряну погоду у затінку сонячні ванни можна приймати на кожній прогулянці.
  • Діти раннього віку можуть приймати сонячні ванни за температури повітря від +22 ˚С та за відсутності вітру. Для наймолодших загартування сонячними променями слід розпочати з прогулянки в затінку. Через два тижні дітей можна виводити під прямі сонячні промені.
  • Найліпшим для перебування дітей на сонці є час з 10:00 до 12:00.
  • Сонячні ванни діти можуть приймати на ігровому майданчику. Однак важливо, аби на ньому були і густа тінь, і затінок, і освітлені сонцем ділянки. Найліпше якщо затінок створює не навіс, а листя дерев.

На чому краще за все приймати сонячні ванни?

Якщо під час сонячних ванн для захисту від сонця використовують переносний навіс, він має бути із тканини або дерева. Натомість не слід проводити сонячні ванни під навісами, вкритими залізом. Адже під час нагрівання металу на сонці температура повітря під таким навісом на кілька градусів вища, ніж під відкритим небом.

Добре проводити сонячні ванни на траві, оскільки вона захищає від пилу та бруду і не сильно нагрівається. Непридатними для проведення сонячних ванн є ділянки, вкриті асфальтом. Значне теплове випромінювання асфальту швидко призводить до перегрівання.

Не забувайте про протипоказання:

хвороба дитини, період загострення хронічних захворювань, значне пошкодження шкіри, тяжкі травми.

Найбільшу ефективність сонячні ванни мають, якщо дитина налаштована на процедури та перебуває у гарному настрої.

Читайте також: чернівецькі митники вилучили предмети військового призначення на кордоні з Молдовою

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сонячні ванни #діти #загартування #спека #засмагати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...