• Головна
  • Яке сьогодні православне свято: довідка та прикмети для буковинців
08:28, 10 липня 2019 р.

Яке сьогодні православне свято: довідка та прикмети для буковинців

Яке сьогодні православне свято: довідка та прикмети для буковинців

У православній церкві 10 липня вшановують пам'ять Самсона Странноприїмця – сина благочестивих і заможних римлян. Самсон свого часу отримав досить гарну освіту і, зокрема, вивчав лікарське мистецтво. Завдяки доброму серцю, він безоплатно допомагав хворим людям.

Яким було життя цього святого?

Святий Самсон народився в Римі в багатій і знатній родині. Отримав гарну освіту. Особливо ґрунтовно вивчив лікарське мистецтво й використовував набуті знання для безкоштовного лікування переважно убогих і жебраків. Розуміючи, що справжня благодійність невіддільна від християнського виховання душі, преподобний Самсон старанно читав Священне Писання й багато молився.
Преподобний Самсон странноприїмець після смерті своїх батьків роздав все майно, що залишилося йому у спадщину. Таким чином він не на словах, а на ділі виконав ту вказівку про шлях до досконалості, яку Спаситель дав багатому юнакові (Мф. 19, 21).

Відпустивши всіх рабів на свободу, преподобний обрав подвижницький спосіб життя. Бажаючи здобути собі духовний скарб, відправився у пустелю з наміром вести строге життя аскета. Пізніше, коли святий Самсон прибув до Константинополя, він оселився в невеликому будинку і став приймати подорожніх, хворих і старців. З любов'ю ставився до всіх людей і з великою прихильністю служив їм.

Господь прославив Свого угодника. Сталося так, що візантійський імператор Юстиніан I (527-565) важко захворів. Не отримавши жодного полегшення від придворних лікарів, імператор звернувся за допомогою до Бога. Незабаром Юстиніан побачив уві сні чоловіка, про якого було сказано, що тільки він і може зцілити імператора. У пошуках цього чоловіка слуги імператора обійшли увесь Константинополь.

Нарешті преподобного Самсона було знайдено й приведено до палацу. Одним дотиком руки до хворого місця святий зцілив Юстиніана. Вдячний імператор за своє чудове зцілення став пропонувати преподобному багато золота й срібла, але той відмовився прийняти дари виключно для себе - взамін попросив побудувати лікарню й будинок для подорожніх.

Імператор погодився й охоче виконав прохання, а додатково приписав до цих інституцій ще й помістя для їх утримання. Преподобний Самсон продовжував своє служіння до глибокої старості. Мирно упокоївся в 530 році.

Господь після смерті Свого угодника прославив його даром чудотворення.

Народні прикмети на 10 липня

  • На листі кінського щавлю з'явилися липкі крапельки соку – прикмета того, що через два дні піде дощ.
  • Кучеряві хмари 10 липня пливуть з північного боку, це віщує посуху.
  • Дощ на Самсона – дощі будуть постійно йти аж до самого Бабиного Літа.
  • Якщо хмари пливуть з Заходу, то буде погана погода.

Читайте також: 10-річна чернівчанка взяла участь у міжнародній виставці акварелістів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#релігійне свято #преподобний самсон
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...