• Головна
  • Буковинці будуть шоковані дослідженнями щодо практик лікування і профілактики, які не працюють
19:25, 14 липня 2019 р.
Надійне джерело

Буковинці будуть шоковані дослідженнями щодо практик лікування і профілактики, які не працюють

Буковинці будуть шоковані дослідженнями щодо практик лікування і профілактики, які не працюють

"Американські дослідники виявили, що близько 400 звичних медичних практик суперечать результатам наукових досліджень, опублікованих в авторитетних журналах", – інформує сайт Міністерства охорони здоров'я України.

Дослідники проаналізували понад три тисячі досліджень, опублікованих упродовж 2003-2017 рр. у журналах JAMA та the Lancet, та впродовж 2011-2017 рр. у New England Journal of Medicine. Кожне десяте виявило, що дослідження суперечать поширеним практикам лікарів. 

Міф: Добавки омега зменшують ризик появи серцево-судинних хвороб.

Факти: Люди, які споживають багато жирної риби, дійсно мають нижчий ризик проблем із серцем. Але добавки омега-3 не зменшують ризик хвороб серця і смертності від них.

Міф: Коли в дитини виявляють астму, батькам потрібно ретельно очистити житло від будь-яких подразників, що можуть спровокувати напад астми.

Факти: Дослідження свідчить, що така чистота не дає результатів у боротьбі з астмою. Навпаки, ранній контакт дитини з різноманітними антигенами захищає від розвитку астми. Найнижчий показник цього захворювання — серед дітей, що виросли на фермі.

Міф: Ґаджети, що рахують кроки та калорії допомагають у схудненні.

Факти: Це не так. Тривалі дослідження свідчать, що люди, які худнули із ґаджетами і додатками, змогли втратити менше зайвої ваги, ніж ті, що використовували стандартні засоби.

Міф: Препарати на основі гінкго-білоба захищають від погіршення пам’яті чи деменції.

Факти: Добавки, виготовлені з листя дерев гінкго, були поширені в медицині античного Китаю. Вони і досі рекламуються як засоби для покращення пам’яті. Але велике федеральне дослідження у США довело, що добавка абсолютно неефективна для цього. Попри це, досі її продажі сягають сотень мільйонів доларів лише у США.

Міф: У випадку пошкодження колінного меніску дійсно допомогти може лише операція.

Факти: Насправді у разі пошкодження суглобового хряща не завжди потрібно робити операцію. У багатьох випадках може допомогти фізіотерапія.

Наприклад, у США 46 тисяч пацієнтів щороку роблять операції, аби відновити суглоб. Але дослідження свідчить, що пацієнти із пошкодженим меніском та помірним артритом — ті, які пів року займалися фізіотерапією, і ті, які зробили операцію — однаково одужали.

Це дослідження має стати хорошим нагадуванням, що сьогодні не існує нічого абсолютного. Одна із переваг сучасної науки — вона передбачає визнання власних помилок. Всі лише виграють від того, що лікарі також дотримуватимуться цього принципу.

Читайте також: "Купатися – зась", – стали відомі результати досліджень водойм Чернівеччини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Лікування #Препарати #Пацієнти #Хвороби #Проблеми #Дієвість
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...