• Головна
  • Буковинська тайстра від А до Я: як молодь освоювала давнє ремесло?
18:33, 23 липня 2019 р.

Буковинська тайстра від А до Я: як молодь освоювала давнє ремесло?

Буковинська тайстра від А до Я: як молодь освоювала давнє ремесло?

Завершився перший етап культурно-освітнього проекту для молоді Школа буковинської тайстри. 

Навчали майстри народного ткацтва Олена та Михайло Прокоп'юки на своєму обійсті  в селі Яворів Косівського району Івано-Франківської області. Восьмеро учениць пройшли попередній конкурсний відбір. А це Наталія Боднар, Марія Ващук, Леся КольбертОльга СавіцькаЮлія Спіцина, Любов Шилюк, Тетяна Шилюк, Олена Ясінська

Впродовж тижня від А до Я вони вивчали процес виготовлення натуральної нитки з природної сировини – вовни карпатської вівці. Ознайомилися з процесом стриження вовни, навчилися сортувати, відпарювати і мити вовну, вичісувати її і фарбувати, пряли  вовняні нитки,навчилися снувати основу для ткання полотна тайстри та пояса (крайки або боярка).

Ознайомлення  з ткацьким верстатом - головним інструментом для виготовлення буковинської тайстри набуло по-справжньому творчих масштабів. Учениці ШБТ виткали спільний мистецький твір – «Вовняний етюд». Він став справжньою родзинкою свята «Успішної ткалі», яким завершився перший етап проекту. Свято відвідали заслужений діяч мистецтв України, директор УМЦ культури Буковини Микола Шкрібляксільський голова Яворова, секретар Косівської міської ради, родини знатних ткаль району. Із великим завзяттям учениці представляли результати творчого марафону, який тривав впродовж першого етапу ШБТ, - вироби ручної роботи з вовни, бісеру, ґудзиків, пісенну композицію про свої враження від навчання.

Усі навчальні дні в школі доповнювалися краєзнавчими експедиціями, переглядами тематичних фільмів, інтерактивним спілкуванням.

Наступний етап ШБТ відбуватиметься в Чернівцях. Кожна з учениць витче по чотири тайстри. Дві – за старовинними зразками і дві сучасні, з власної сировини.

Культурно-мистецький проект Школа буковинської тайстримає за мету відродження та популяризаціюосновнихвидівткацтва, які застосовувалися  у виготовленністародавніхбуковинськихтайстр (невеликихвовнянихторбин), для яких характерне використаннятрадиційнихнароднихорнаментів.

Навчанняівиготовленнятканоїтайстри в Школі буковинської тайстриєважливим імпульсом для відродження й розвитку народного ткацтва на Буковині.

Проект «Школа буковинськоїтайстри»  реалізує ГО «Вишиванийдивотвір» за підтримкиУкраїнського культурного Фонду. Партнер проекту -  Учбово-методичний центр культуриБуковини.

Довідка:

Українськийкультурний фонд державнаустанова, створена 2017 року, на підставі відповідного Закону Україниз метою сприяння розвиткові національноїкультури та мистецтва в державізабезпеченнясприятливих умов для розвиткуінтелектуального та духовного потенціалуособистостіісуспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбанняпідтримки культурного розмаїття та інтеграціїукраїнськоїкультури у світовийкультурнийпростірДіяльність фонду згідноз чиним законодавством спрямовує та координує Міністерство культури України. Підтримку проектів Українськийкультурний фонд здійснює на конкурсних засадах.

Читайте також: у Чернівцях Каспрук закликав депутатів зібратися на сесію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#буковинська тайстра #перший етап #ткацтво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...