• Головна
  • Дієві поради буковинцям, як не дрімати на роботі
13:50, 25 липня 2019 р.
Надійне джерело

Дієві поради буковинцям, як не дрімати на роботі

Дієві поради буковинцям, як не дрімати на роботі

Засинаєте на робочих зустрічах? Це трапляється із найкращими працівниками.

Як уникнути спокуси зімкнути очі й задрімати під час вашої наступної робочої зустрічі  і як утримати увагу колег, якщо цю зустріч доведеться проводити вам?

1. Правильний час...

Еліз Кіт – засновниця американської компанії Lucid Meetings, яка проводить тренінги щодо робочих зустрічей. Вона каже, що хоча для різних людей може бути комфорнішим різний час, дослідження доводять, що певні періоди є кращими для досягнення певних цілей.

"Розмови про стан справ та речі, які потребують логічного мислення, краще вести вранці ", – говорить пані Кіт. Ранок – це найкращий час, щоби справити враження на людей – тож співбесіди чи демонстрації своїх досягнень краще проводити вранці, коли ваш розум гострий і ви сповнені ентузіазму.

"Ближче до кінця дня – гарний час для "мозкового штурму"... Адже енергія, яку ви мали вранці, поступово втрачається, – говорить вона. – Люди розслабляються, а це саме те, що потрібно, якщо вам треба цікаві ідеї".

І, звичайно, ніколи не проводьте зустрічі у "мертвий період" – одразу після обіду.

Та конкретний час проведення зустрічі – не головне. Набагато важливіше, щоб був чітко визначений час її завершення.

"Ми часто засинаємо на зустрічах від нудьги, а не від утоми", – каже вона.

2. ...і правильне місце

Хоча більшість робочих зустрічей проходить безпосередньо в офісі, інколи зібрання у нетрадиційних місцях можуть допомогти підвищити креативність.

Також багато експертів говорять про ефективність зустрічей, які учасники проводять стоячи, замість того, щоб сидіти.

Повітря в офісі містить не менше забруднювачів, ніж на вулиці. Що робити? Битва за температуру в офісі. Хто її нарешті виграє?

Пані Кіт радить хоча б іноді збиратися за межами офісу і проводити зустрічі "на ногах" – саме такі зібрання вона вважає більш креативними.

3. Добре підготуйтеся

"Зустрічі, на яких люди засинають – зазвичай ті, на яких їм не варто було би бути взагалі... або такі, де інші їх критикують", – каже пані Кіт.

"Чітко окресліть зміст зустрічі і результати, яких плануєте на ній досягти – це допоможе вам запросити на неї лише потрібних людей", – радить експертка.

Одне нещодавнє американське дослідження довело, що працівники в середньому вважають, що лише 33% керівників добре готуються до зустрічей. І більшість менеджерів, зауважує пані Кіт, можуть проводити 80% свого часу на зустрічах, при цьому не пройшовши жодних тренінгів щодо того, як їх треба проводити.

Створення чіткого порядку денного – загальна порада від експертів з продуктивності.

Аннетт Катіно, підприємиця у сфері охорони здоров'я, розповіла New York Times, що порядок денний є надзвичайно важливим, "адже якщо я не знаю, чому ми знаходимося на зустрічі, і ви не знаєте, для чого ми там, то для такої зустрічі взагалі немає причини".

"Одна з причин, чому люди не почнуть засинати – якщо зустріч їм цікава і має безпосередній стосунок до їхньої роботи", – додає вона.

4. Не втрачайте пильності протягом дня

Пані Джеймс рекомендує вставити з-за робочого столу кожні пів години, щоби розім'ятися і тримати себе в тонусі протягом дня.

І хоча деякі компанії, такі як Google, виробник морозива Ben & Jerry та інтернет-магазин Zappos пропонують працівникам місця, де вони можуть подрімати посеред робочого дня, пані Джеймс застерігає, що такий сон – не завжди ефективний, оскільки через нього ви починаєте сприймати своє місце роботи як місце для сну.

5. Перекусити чи не перекусити?

Хоча пані Джеймс пропонує відмовитися від гарячих напоїв або закусок з високим вмістом вуглеводів перед зустріччю, якщо ви схильні до сонливості, пані Кіт каже, що правильні види закусок можуть стати вам знадобитися.

З одного боку, їжа допомагає тримати людей в тонусі, але окрім того у багатьох культурах вона також є символом турботи.

"Заборона солодощів на касах зменшує їхні продажі", – вчені.

"Чому б не застосувати це під час ваших зустрічей? Чому б не показати людям, що про них турбуються, що їхні комфорт і добробут важливі для вас?", – радить вона.

Звичайно, варто уникати занадто хрустких закусок та їжі із сильним запахом, а також брати до уваги дієтичні обмеження колег.

6. Активна участь

Скажемо просто – ви не зможете заснути, якщо ви справді берете участь у зустрічі.

"Говоріть протягом перших трьох хвилин, – рекомендує пані Джеймс. – Це змусить інших вас почути і дозволить вам відчути себе співавтором, а не слухачем".

Пані Джеймс також радить не забувати про мову жестів: "Кивайте, дивіться людям в очі та використовуйте інші невербальні реакції на почуте".

Робити нотатки також корисно, аби ваш мозок лишався у тонусі.

"Підніміть руку, озвучте їх, переконайтеся, що їх почують. Ви можете допомогти іншим бути почутими і ставити питання", – додає вона.

Читайте також: Випав із вікна і розбився насмерть: у Чернівцях стався нещасний випадок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Робота #Поради #Сон
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...