• Головна
  • На Буковині не буде "якісного, бо з Європи": заборонять тестування косметики на тваринах
14:15, 25 липня 2019 р.
Надійне джерело

На Буковині не буде "якісного, бо з Європи": заборонять тестування косметики на тваринах

На Буковині не буде "якісного, бо з Європи": заборонять тестування косметики на тваринах

МОЗ України пропонує посилити вимоги до косметичної продукції і заборонити випробування на тваринах: триває громадське обговорення

Вимоги до косметики на українському ринку будуть такими ж, як і на європейському. Порівняно з нинішніми нормами список заборонених інгредієнтів буде втричі більшим. Під забороною також і тестування косметики на тваринах.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

"Нові норми – це гарантія якості і безпеки. Втратить актуальність теза "якісне, бо з Європи", тому що вимоги до косметики у нас із країнами Європейського Союзу будуть однаковими", – зазначають на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Зараз як українські виробники, так і закордонні для українського ринку можуть постачати косметику за "заниженими" вимогами. Перелік заборонених інгредієнтів досить невеликий – він налічує всього 400 позицій. Новий регламент пропонує доповнити цей перелік і розширити його до 1383 позицій. Крім того, новий регламент передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ

Вимоги до українських і закордонних виробників будуть однаковими. Ті компанії, які вже нині мають потужності для застосування нових стандартів, без проблем перейдуть на нові умови. Для інших передбачений перехідний період – 18 місяців. Це дозволить затвердити нові методології і налагодити процеси без фінансових ризиків для компаній і нечесної конкуренції.

"Це, зокрема, актуально щодо заборони випробування косметики на тваринах і перехід на новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Наразі в Україні немає затверджених методологій альтернативних випробувань безпеки косметики. Перехідний період дозволить українському косметичному бізнесу розвиватись без перешкод", – йдеться на сайті МОЗ.

Єдині з ЄС норми допоможуть українським виробникам косметичної продукції в середньостроковій перспективі експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу, а іноземні виробники зможуть розміщувати свої виробництва на території України, що сприятиме зокрема зменшенню вартості їх продукції.

Такі норми діють в Європейському Союзі вже кілька років. І в цих країнах так само нові вимоги до безпеки косметичної продукції впроваджувались з перехідним періодом.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО ДЛЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

Новий технічний регламент на косметичну продукцію є одним із кроків України щодо виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Читайте також: У Чернівцях з'єднають "старий" та "новий" Проспект

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Стандарти #Європа #Косметика #Випробовування #Тварини #Заборона
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...