• Головна
  • Летючі таргани, таргани-ліки і непробивні таргани: чого буковинці не знали про цих істот
14:51, 29 липня 2019 р.
Надійне джерело

Летючі таргани, таргани-ліки і непробивні таргани: чого буковинці не знали про цих істот

Летючі таргани, таргани-ліки і непробивні таргани: чого буковинці не знали про цих істот

Ці комахи часто живуть з нами пліч-о-пліч, але викликають вони тільки жах і огиду через їхню живучість і бридкість. До того ж, ці комахи мають надзвичайну витривалістю. Ось кілька цікавих фактів про унікальні здібності тарганів.

1. Таргани дуже спритні комахи. За одну секунду він здатний пробігти 75 сантиметрів, в порівнянні з розмірами його тіла – це неймовірний показник. До того ж тарган дуже маневрений – за одну секунду він може поміняти траєкторію свого руху 25 разів. Тому його дуже складно зловити "голими руками".

2. На жаль, таргани не тільки бігають, а й літають. Але цією здатністю наділені не всі види, а лише найбільший 9 – сантиметровий виду Megaloblatta longipennis.

3. Відомо, що багато які живі організми можуть вижити без кінцівок, але хто може похвалитися активністю без голови? Крім таргана, напевно, ніхто. Обезголовлений тарган може прожити більше 10 днів і при цьому померти від голоду і спраги, оскільки нічим їсти.

4. Ще таргани вміють відмінно затримувати дихання – на 40 хвилин, а дихають вони всім тілом.

5. Всі напевно чули, що тарган один з небагатьох видів живої природи, хто здатен вижити після ядерної війни. Ця живуча комаха здатна пережити опромінення в 6400 радий, в той час як людина може витримати всього 500 рад.

6. Більшість видів тарганів випускають гази (із травної системи) приблизно раз на 15 секунд. Найбільше в житті таргани бояться бути перевернутими на спину.

7. Якщо таргана перевернути черевом вгору, він ніколи не зможе перевернутися назад. Він буде так лежати до тих пір поки не помре від голоду або спраги.

8. У природному середовищі йому в цьому допомагають купини, сучки і гілочки. У деяких країнах цих комах вживають і використовують у як ліки.

9. Головна потреба для таргана – це вода, саме тому для вдалого виживання цих комах так важлива відсутність вологих місць.

10. Також колись вважалося, що таргани в будинку принесуть багатства і благополуччя в сім'ю.

Читайте також: Трава удома: в буковинця виявили листки конопель та несподівану знахідку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Таргани #Екологія #Умови проживання #Цікаві факти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...